KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Koniec ery banków

Nadchodzi kres banków?

Natarczywi konsultanci, długi czas oczekiwania na przelew, czy dodatkowe opłaty nakładane na klientów - to tylko część czynników, które otworzyły drzwi do zmian w systemie bankowości. Czy to koniec ery Read more
Autostopem w świat, Meksyk - Kuba

W świat z Ekantor.pl #2: Autostopem na Kubie i w Meksyku

Mateusz Koszela podróżnik i autor bloga Autostopem w świat sportu, po miesiącu spędzonym w Ameryce Łacińskiej przysyła nam pierwszą relację ze swojej wizyty na Kubie i w Meksyku. Podpowiada, czego Read more

Brexit za zgodą parlamentu (komentarz walutowy 24.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii podjął decyzję w sprawie Brexitu. Zgodnie z orzeczeniem opuszczenie struktur UE nie może się odbyć bez udziału parlamentu. Dziś inwestorzy zapoznali się również z indeksami PMI.

 

Emocje wahają dolarem

Dzisiejsza sesja przyniosła nieznaczne odreagowanie dolara, który stracił na mocy wiadomości o rezygnacji Stanów Zjednoczonych z Programu Partnerstwa Transpacyficznego. Wrażliwy w ostatnim czasie na wzmianki o tej walucie rynek z pesymizmem odebrał słowa Sekretarza Skarbu USA. Powtórzył on bowiem zeszłotygodniowe zdanie Donalda Trumpa o zbyt silnej wartości amerykańskiej waluty. Dziś kurs EUR/USD osiągnął 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

Poniedziałkowy kalendarz danych prezentował się wyjątkowo skromnie. Drugi dzień tygodnia przyniósł ze sobą wstępne publikacje indeksów PMI. Zarówno dla Niemiec, jak i Strefy Euro wskaźnik PMI dla przemysłu przewyższył rynkowe oczekiwania, zawiodły natomiast indeksy PMI dla usług. Dane nie znalazły odzwierciedlenia na wykresie walutowym EUR/PLN i dziś średnia wartość euro wyniosła 4,37 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wrażliwy dolar

Spokojnie prezentuje się dzisiejsza relacja w parze USD/PLN. Sentyment do amerykańskiej waluty nie powraca, co jest związane z rynkową niepewnością oraz emocjami wokół objęcia prezydentury przez Donalda Trumpa. Jeszcze dziś po południu rynek pozna dane z USA, ale na horyzoncie już zaczyna pojawiać się przyszłotygodniowe posiedzenie FOMC. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,06 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wciąż stabilnie

Bez większych zmian przebiega również dzisiejsza sesja franka szwajcarskiego. Chociaż w teorii sygnały z USA mogą podbijać awersję do ryzyka, to wiadomości te mogą być neutralizowane zmniejszonymi obawami o tzw. twardy Brexit. Brak wydarzeń w Polsce sprawia, że na pozycję złotego wpływają przede wszystkim czynniki ogólnoświatowe. Dziś średnia wartość franka osiągnęła 4,07 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit – potrzebna zgoda

Główny zainteresowany dzisiejszej decyzji Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii, w pierwszej chwili po ogłoszeniu wyroku o koniecznej zgodzie parlamentu na uruchomienie Art. 50 Traktatu Lizbońskiego umocnił swoją pozycję. Funt wzrósł do wartości 5,10 PLN. Inwestorzy spodziewali się, jednak takiej decyzji, dlatego po chwili kurs GBP/PLN powrócił na wcześniejszy tor. Dziś średnia wartość brytyjskiej waluty wyniosła 5,06 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.01.2017 15:05
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000