KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

wydarzenia kulturalne w europie / Ekantor.pl kulturalnie - styczeń 2018

Ekantor.pl kulturalnie – propozycje na styczeń 2018

Praga, Wenecja, Amsterdam czy Poznań? Na kulturalnej mapie Europy są dziesiątki miejsc wartych odwiedzenia. Każdego miesiąca szukaj interesujących wydarzeń, wybieraj kierunek i w drogę!   Karnawał w Wenecji Read more
warsztaty_kryptoksiegowosc_kryptowaluty_ekantor.pl

Zapraszamy na warsztaty „Krypto księgowość” | 15.02 Warszawa

Interesują Cię coraz popularniejsze, w ostatnim czasie, kryptowaluty? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę i poznać je z innej perspektywy? Przyjdź na warsztaty Krypto Księgowość - już w czwartek, 15 lutego w Read more

Brexit za zgodą parlamentu (komentarz walutowy 24.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii podjął decyzję w sprawie Brexitu. Zgodnie z orzeczeniem opuszczenie struktur UE nie może się odbyć bez udziału parlamentu. Dziś inwestorzy zapoznali się również z indeksami PMI.

 

Emocje wahają dolarem

Dzisiejsza sesja przyniosła nieznaczne odreagowanie dolara, który stracił na mocy wiadomości o rezygnacji Stanów Zjednoczonych z Programu Partnerstwa Transpacyficznego. Wrażliwy w ostatnim czasie na wzmianki o tej walucie rynek z pesymizmem odebrał słowa Sekretarza Skarbu USA. Powtórzył on bowiem zeszłotygodniowe zdanie Donalda Trumpa o zbyt silnej wartości amerykańskiej waluty. Dziś kurs EUR/USD osiągnął 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

Poniedziałkowy kalendarz danych prezentował się wyjątkowo skromnie. Drugi dzień tygodnia przyniósł ze sobą wstępne publikacje indeksów PMI. Zarówno dla Niemiec, jak i Strefy Euro wskaźnik PMI dla przemysłu przewyższył rynkowe oczekiwania, zawiodły natomiast indeksy PMI dla usług. Dane nie znalazły odzwierciedlenia na wykresie walutowym EUR/PLN i dziś średnia wartość euro wyniosła 4,37 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wrażliwy dolar

Spokojnie prezentuje się dzisiejsza relacja w parze USD/PLN. Sentyment do amerykańskiej waluty nie powraca, co jest związane z rynkową niepewnością oraz emocjami wokół objęcia prezydentury przez Donalda Trumpa. Jeszcze dziś po południu rynek pozna dane z USA, ale na horyzoncie już zaczyna pojawiać się przyszłotygodniowe posiedzenie FOMC. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,06 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wciąż stabilnie

Bez większych zmian przebiega również dzisiejsza sesja franka szwajcarskiego. Chociaż w teorii sygnały z USA mogą podbijać awersję do ryzyka, to wiadomości te mogą być neutralizowane zmniejszonymi obawami o tzw. twardy Brexit. Brak wydarzeń w Polsce sprawia, że na pozycję złotego wpływają przede wszystkim czynniki ogólnoświatowe. Dziś średnia wartość franka osiągnęła 4,07 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit – potrzebna zgoda

Główny zainteresowany dzisiejszej decyzji Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii, w pierwszej chwili po ogłoszeniu wyroku o koniecznej zgodzie parlamentu na uruchomienie Art. 50 Traktatu Lizbońskiego umocnił swoją pozycję. Funt wzrósł do wartości 5,10 PLN. Inwestorzy spodziewali się, jednak takiej decyzji, dlatego po chwili kurs GBP/PLN powrócił na wcześniejszy tor. Dziś średnia wartość brytyjskiej waluty wyniosła 5,06 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.01.2017 15:05
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000