KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy rating Polski jest słusznie zagrożony?

Styczniowa decyzja agencji Standard & Poor’s wywołała falę krytyki ze strony naszego rządu, wzrost niepokoju obywateli o sytuację polityczno-gospodarczą państwa oraz osłabienie waluty narodowej. Czy podczas majowej publikacji raportu kolejnej Read more
blog, dziecko, telefon, aplikacje, smartfon, Ekantor.pl

Top 7 aplikacji na Androida, które powinien mieć każdy rodzic

Opieka na dzieckiem nie jest łatwa. Na szczęście współczesna technologia przychodzi z pomocą młodym rodzicom, a często wręcz ratuje im życie! Zobacz co dobrego niosą ze sobą aplikacje dla młodych Read more

Coraz bliżej święta (komentarz walutowy 21.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na rynku walutowym powoli zaczyna udzielać się świąteczna atmosfera. Notowania głównej pary walutowej ustabilizowały się, wymazując spadek euro odnotowany po tragedii w Berlinie. Złoty natomiast, mimo niepokojących sygnałów z kraju, wciąż zmaga się z globalnymi nastrojami.

 

Uspokojenie emocji

Wspólna waluta z relatywnym spokojem przyjęła informacje o zamachu w Berlinie, ale mimo to jej notowania w głównej parze spadły do wartości 1,03 USD. Sytuacja ta miała również związek z wystąpieniem szefowej Rezerwy Federalnej – Janet Yellen. Dziś ruch ten został skorygowany. Euro pozostaje jednak pod silną presją decyzji podejmowanych przez amerykański bank centralny. Możliwość kolejnych podwyżek stóp procentowych w 2017 roku może przyczyniać się do kolejnych spadków na eurodolarze. Dziś średnia wartość EUR wyniosła 1,04 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Stabilnie, ale wciąż wiele niepewności

Obawy związane z sytuacją geopolityczną zwiększyły awersję inwestorów do ryzyka, a to z kolei przyczyniło się do osłabienia notowań złotego. W trakcie dzisiejszej sesji polska waluta jest już mocniejsza, a trwający kryzys na polskiej scenie politycznej nie przełożył się na wykres EUR/PLN. Nie można wykluczyć takiego ruchu w przyszłości, zwłaszcza gdy swoje zdanie w kwestii sytuacji w polskim Sejmie przedstawią agencje ratingowe. Opublikowane dziś wskaźniki koniunktury dla Polski, choć rozczarowały to nie miały wpływu na wycenę polskiego pieniądza. Dziś średni kurs euro osiągnął wartość 4,41 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed siłą napędową dolara

Spokojniej prezentuje się również dzisiejszy wykres USD/PLN, choć siła dolara wciąż jest znacząca. Dolar zyskał po zeszłotygodniowej decyzji w sprawie podniesienia stóp procentowych. I choć podczas poniedziałkowej konferencji prezes Fed nie wypowiedziała się na temat planów wobec polityki monetarnej, to pozytywna ocena rynku pracy wsparła USD. Dziś średnia wartość tej waluty osiągnęła wartość 4,22 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wskaźniki koniunktury zawiodły

Dziś GUS opublikował bieżące wskaźniki koniunktury konsumenckiej i gospodarczej. W obu przypadkach wynik okazał się rozczarowujący. Zaufanie polskich konsumentów spadło do wartości -3,7, natomiast w szeregu danych odnoszących się do koniunktury gospodarczej najsłabsze okazały się te dotyczące budownictwa. Odczyty nie miały jednak wpływu na notowania złotego, który wczoraj umocnił się po spadku z początku tygodnia. Dziś frank skorygował ten ruch i średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zatrzymanie spadku

Wyhamowanie spadkowej tendencji unaoczniło się w dzisiejszych notowaniach funta. Brytyjska waluta w ostatnim czasie znacznie oddaliła się od szczytu odnotowanego 15 grudnia, kiedy to jej wartość sięgała 5,34. Po nowym roku Brytyjczycy zapoznają się z wyrokiem Wysokiego Sądu w sprawie Brexitu, a do tego czasu poznają już tylko wyniki finalnego PKB, które zostaną opublikowane w piątek. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,22 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.12.2016 15:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000