KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more
tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more

Czas polityki. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 16-20.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pod względem makroekonomicznym, ten tydzień nie prezentował się zbyt okazale. Stąd duża część uwagi skierowana była na wydarzenie polityczne. Natomiast jeszcze dziś agencja S&P dokona rewizji ratingu Polski.

 

Fed i ECB dostarczą jeszcze emocji

Po stronie europejskiej był to tydzień usłany wystąpieniami przedstawicieli ECB, po stronie amerykańskiej – danymi, choć i one przysłonięte były atmosferę polityczną. W USA bowiem na chwilę obecną nic tak nie przyciąga uwagi, jak to czy D.Trump zdoła przeprowadzić reformę podatkową oraz kim będzie następny przewodniczący Rezerwy Federalnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Czekając na ECB

To był spokojny tydzień złotego w parze z euro. Skromny kalendarz danych nie sprzyjał większym wahaniom w obrębie EUR/PLN. Inwestorzy skupiali się przede wszystkim na informacjach związanych z Katalonią, ale również oddziaływanie tego czynnika jest ograniczone. W nadchodzących dniach uwaga natomiast kumulować się będzie wokół ECB. W przyszły czwartek być może poznamy plany dotyczące QE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przyszłość Fed i reformy podatkowej kluczowe

Do połowy tygodnia kurs USD/PLN oscylował w okolicach wartości 3,58-3,60. W czwartek osunął się niżej, po to by w piątek znów przybrać na sile. Ta ostatnia zmienność jest wynikiem wspomnianych wcześniej emocji wokół Fed oraz Donalda Trumpa. W międzyczasie poznaliśmy kilka danych z USA, jednak ich wpływ na dolara był ograniczony. Dziś średni kurs tej waluty wyniósł 3,58 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiele informacji z kraju

W tym tygodniu mieliśmy okazję zapoznać się z kilkoma odczytami krajowymi. Uwagę zwracała przede wszystkim produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna. Ta pierwsza okazała się rozczarowaniem, ta druga- pozytywną niespodzianką. Złoty poddawał się jednak znacząco atmosferze na szerokim rynku. Dziś natomiast agencja S&P dokonać ma rewizji ratingu Polski. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,65 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmagania funta

Emocje wciąż nie opuszczają funta. Przede wszystkim te związane z brexitem. Wczoraj rozpoczął się dwudniowy Szczyt UE, na którym poruszany jest m.in. temat odejścia Wielkiej Brytanii od UE. W ostatnich dniach nie zabrakło również informacji makroekonomicznych. Inflacja wkomponowała się w rynkowe prognozy, znaczące rozczarowanie przyniosła natomiast dynamika sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,72 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.10.2017 15:15
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!