KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

warsztaty_kryptoksiegowosc_kryptowaluty_ekantor.pl

Zapraszamy na warsztaty „Krypto księgowość” | 15.02 Warszawa

Interesują Cię coraz popularniejsze, w ostatnim czasie, kryptowaluty? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę i poznać je z innej perspektywy? Przyjdź na warsztaty Krypto Księgowość - już w czwartek, 15 lutego w Read more
Emmanuel Macron, Beata Szydło

Czy Polska znajdzie się w cieniu Europy? Macron: Polacy zasługują na więcej.

Prezydent Francji coraz ostrzej wypowiada się na temat polskiej polityki i zauważa, że kraj nad Wisłą sam izoluje się od państw Europy. Polskie media mówią o dyplomatycznym spięciu, francuskie o Read more

Czekając na słowa Janet Yellen (komentarz walutowy 14.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Mimo, że dzisiejsze kalendarium zapełnione jest odczytami, to trudno jest się spodziewać by mogły one przytrzymać uwagę inwestorów, gdy niebawem ma zostać ogłoszona decyzja FOMC. To nie ona jednak znajduje się w centrum zainteresowania, a mająca się odbyć po posiedzeniu konferencja z przewodniczącą Fed, Janet Yellen.

 

Słowa ważniejsze niż czyny

Rynek wycisza się przed wieczorną decyzją odnośnie wysokości stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Notowania eurodolara oscylują wokół wartości 1,06. Prawdopodobieństwo zacieśnienia polityki w grudniu utrzymuje się i dla inwestorów kluczowe znaczenie będą mieć  słowa szefowej Fed, Janet Yellen. Na długoterminową korzyść dolara przemawia fakt, że amerykański bank w przeciwieństwie do innych, ma powody do zacieśniania, a nie luzowania polityki monetarnej. Dziś średni kurs euro osiągnął wartość 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane nie osłabiają euro

Wczoraj wieczorem doszło do spadku wartości euro, w wyniku którego wspólna waluta sięgnęła wartości 4,42 PLN. Ruch ten został dziś wymazany. Podczas dzisiejszej sesji polscy inwestorzy zapoznali się z krajowym saldem rachunku bieżącego, który okazał się korzystniejszy niż wcześniej zakładano. Natomiast dane ze Strefy Euro dotyczące produkcji przemysłowej mogły zawieść. Takie rozłożenie sił powinno działać na korzyść złotego, jednak polska waluta podąża torem wyznaczonym przez globalne nastroje. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,43 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na plany Fed

Uspokojenie dolara w parze EUR/USD nie przeniosło się na relację dolara w parze ze złotówką. Niepewność związana z dalszymi planami Fed nie pozwoliła zwiększyć sentymentu do walut rynków wschodzących, które w ostatnim czasie mocno ucierpiały na umacnianiu dolara. Charakter dzisiejszej wypowiedzi może się więc okazać znaczący dla przyszłości złotego. Jeżeli ton wypowiedzi Janet Yellen będzie wyważony, to złoty może liczyć na wsparcie. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,16 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wieczór z Fed

Wzrost odnotowany został również na dzisiejszym wykresie franka. Szwajcarska waluta otrzymała dziś pozytywne wieści ze strony gospodarki, jednak to nie one odpowiadały za zwiększenie jej atrakcyjności, tylko ogólnoświatowe nastroje skumulowane wokół Stanów Zjednoczonych.  Także w tej parze kluczowe znaczenie odegra komunikat Fed na temat scenariusza przyszłych podwyżek. Dziś średni kurs franka osiągnął wartość 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt powraca na tor

Dane z gospodarki Wielkiej Brytanii nie wzniecają obaw o Brexit. Dziś rynek zapoznał się z informacjami na temat stopy bezrobocia oraz ilości złożonych wniosków dla bezrobotnych, a te nie przeszkodziły funtowi w kontynuowaniu wzrostów. Ruch ten jest skorygowaniem wczorajszego umocnienia złotego. Dziś średni kurs funta wyniósł  5,29 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.12.2016 16:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000