KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more
Warszawa

Wiara w polskie PKB nie zanika. Agencja Moody’s podnosi prognozy

Jedna z agencji należących do tzw. wielkiej trójki zdecydowała się na podniesienie prognozy PKB Polski na 2017 rok do poziomu 3,2%. Moody’s oczekuje, że sytuacja na rynku pracy wciąż będzie Read more

Czekając na sympozjum. Komentarz walutowy 22.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja przyniosła odreagowanie spadku wartości amerykańskiej waluty. W miedzy czasie zaprezentowanych została kilka odczytów z Europy. Dla rynku kluczowe pozostaje jednak sympozjum w Jackson Hole, a ono rozpocznie się już za dwa dni.

 

Euro zawraca

Wczorajsze popołudnie upłynęło pod znakiem umacniania euro w parze z dolarem, w efekcie którego kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,18. Dziś wzrost ten został skorygowany. Na rynku wyczuwalna jest atmosfera wyczekiwania na wystąpienia prezesów banków centralnych podczas sympozjum w Jackson Hole. Pojawiają się również pytania o następcę Janet Yellen. Kadencja szefowej Fed wygasa w lutym 2018 roku. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Słabsze dane z Niemiec

Mimo zawirowań do jakich dochodzi w głównej parze walutowej pozycja złotego względem wspólnej waluty pozostaje stabilna. Po wczorajszym, niemal pustym kalendarzu danych, dziś pojawiły się pierwsze informacje z Europy. Uwagę zwrócił przede wszystkim zaprezentowany w Niemczech indeks instytutu ZEW, który mimo niższych prognoz, wypadł poniżej oczekiwań. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiadomości ważne dla dolara

Czynniki mogące mieć wpływ na sytuację dolara mnożą się, jednak na chwilę obecną najsilniejszy wydaje się być ten związany z wystąpieniami w Jackson Hole. Inwestorzy wciąż jednak na uwadze mają postać Donalda Trumpa, a także napięcie pomiędzy USA a Koreą Północną. Dziś średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła 3,63 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty ma się dobrze

Frank szwajcarski nieznacznie się dziś umocnił, jednak złoty wciąż utrzymuje silną pozycję, a to za sprawą poprawiającej się sytuacji gospodarczej na świecie, jak i w Polsce. Dziś krajowy kalendarz danych pozostał pusty. Jutro zaprezentowane zostaną dane na temat koniunktury gospodarczej, natomiast w czwartek inwestorzy zapoznają się z raportem z posiedzenia RPP. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,76 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro PKB

Dziś pojawiły się informacje z Wielkiej Brytanii. Mowa o wskaźniku zamówień wg CBI, który wyniósł więcej od poprzedniego odczytu, ale również od prognoz. Inwestorów bardziej interesować będzie jednak jutrzejsza sesja, kiedy to pokazane zostaną zrewidowane dane PKB za II kwartał oraz wiadomości na temat sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,66 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.08.2017 14:16
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000