KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

przelew bankowy, rachunek, konto w banku, Ekantor.pl

Przelew na zamknięty rachunek – jak szybko odzyskać pieniądze?

Ponoć każdy błąd można naprawić. Nie zmienia to jednak faktu, że za błędy się płaci i kosztować mogą one nas sporo nerwów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą finanse. Na szczęście wysyłając Read more
Problemy banków

Banki podniosły opłaty. Teraz zwrócą pieniądze?

Wraz z początkiem roku szereg banków zaczął informować o zmianach w dotychczasowych tabelach opłat i prowizji. Sposób komunikacji mógł jednak budzić wątpliwości klientów. Jak się okazuje wątpliwości w tej kwestii Read more

Czwartkowe dane i decyzje banków (komentarz walutowy 16.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja jest pogłosem wydarzeń mających miejsce wczoraj wieczorem. Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych oraz zwycięstwo Partii Ludowej w Holandii to czynniki, które przyczyniły się do wzrostu w parze EUR/USD. Stabilna pozostała polska waluta.

 

W USA bez zaskoczenia

Wczoraj wieczorem FOMC przekazał decyzję o podniesieniu stóp procentowych o 25 pb. Inwestorzy spodziewali się takiego ruchu, po wcześniejszych komentarzach przedstawicieli Fed. Dla umocnienia dolara potrzebne więc były komunikaty, zapowiadające kolejny taki ruch w czerwcu, jednak po wczorajszym posiedzeniu rynek nastraja się jeszcze na dwie takie podwyżki w 2017 roku. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,07 PLN.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Spokojnie w parze EUR/PLN

Korzystny dla euro okazał się również wynik głosowania w Holandii. Zwycięstwo Partii Ludowej zniwelowało niepokoje związane z rządami eurosceptycznej Partii Wolności. Zmniejszenie awersji do ryzyka na europejskiej scenie politycznej było również dobrą informacją dla złotego, który unormował swoją pozycję w parze ze wspólną walutą. Dziś z Eurolandu napłynęły dane na temat inflacji konsumenckiej, które okazały się być zbliżone do oczekiwań. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro osiągnęła dziś 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadek kursu dolara

Spadek odnotował wczoraj dolar także w parze ze złotym. Jeszcze przed ogłoszeniem decyzji FOMC średni kurs USD/PLN wynosił 4,06. Dziś złotemu udaje się utrzymać wypracowaną relację. Po południu z USA napłynął szereg odczytów, z których uwagę przykuła ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Okazała się ona niższa od prognoz oraz poprzedniego odczytu. Mieszane były natomiast wskaźniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego. Spadła ilość wydawanych pozwoleń, wzrosła natomiast liczba rozpoczętych budów. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,00 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Rynek pracy w Polsce

Po wczorajszych wydarzeniach kurs franka spadł w okolice wartości 4,00 PLN, jednak dziś ruch ten został skorygowany. W trakcie dzisiejszej sesji zapadła decyzja odnośnie polityki pieniężnej banku szwajcarskiego, jednak zgodnie z przewidywaniami nie nastąpiły żadne zmiany. Inwestorzy zapoznali się dziś również z danymi z Polski, w tym z sytuacją na rynku pracy. Dynamika wynagrodzeń okazała się zgodna z prognozami, a zatrudnienie okazało się o 0,1% wyższe niż zakładano. Dużym zaskoczeniem było natomiast saldo rachunku bieżącego, które wyniosło 2457 mln EUR przy założeniach 360 mln. Dziś średnia wartość kursu CHF/PLN osiągnęła 4,01.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zaskoczenie w BoE

Decyzję odnośnie wysokości stóp procentowych podjął dziś również BoE. Choć bank zgodnie z prognozami nie zdecydował się na zacieśnienie polityki pieniężnej, to uwagę przykuły “jastrzębie” sygnały docierające z Wielkiej Brytanii. Kirsten Forbes zagłosowała bowiem za podwyżką, natomiast część decydentów może nie wykluczać takiej możliwości w niedługim czasie. Dla przypomnienia BoE 4 sierpnia ubiegłego roku obniżył stopy o 25 pb. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,94 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.03.2017 14:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!