KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płacenie w zagranicznych sklepach, płatności online, przelew zagraniczny, Ekantor.pl

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]

Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego. Read more
O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej Read more

Dane będą mieć znaczenie (komentarz walutowy 15.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dla rynku walutowego wybory we Francji są już wspomnieniem. W związku z powyższym uwaga inwestorów w drugiej połowie maja skupiona będzie przede wszystkim na danych makro, które mogą zasugerować, w jakim kierunku podąży polityka banków centralnych.

 

Słabsze dane z USA

Piątkowe dane ze Stanów Zjednoczonych okazały się być sporym rozczarowaniem dla dolara, który stracił w parze z euro. Narodziło się pytanie, na ile potknięcie to może wypłynąć na czerwcową decyzję FOMC. Równocześnie pojawiły się pogłoski o możliwym wycofywaniu się przez inny bank (ECB) z ultra-luźnej polityki. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

W Polsce stabilnie

Nastroje globalne sprzyjają polskiej walucie, której udaje się utrzymać silną pozycję. Optymistyczną wiadomością dla złotego była również piątkowa decyzja Moody’s. Agencja podniosła perspektywę ratingu Polski do stabilnej. Informacja ta nie miała wyjątkowo silnego wpływu na notowania EUR/PLN. Dziś średni kurs tej pary osiągnął wartość 4,20.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Danych nie zabraknie

Zarówno wyniki inflacji konsumenckiej, jak i sprzedaży detalicznej w USA okazały się być rozczarowaniem, co osłabiło pozycję dolara i wywołało emocje wokół czerwcowej decyzji FOMC. Poniedziałek przynosi kolejne odczyty z tego kraju, jednak jest to dopiero początek bogatego w dane tygodnia. Dziś średni kurs USD/PLN osiągnął wartość 3,83.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Złoty ma się dobrze

Ostatnie dni przynoszą wiele informacji krajowych. Oprócz decyzji agencji Moody’s uwagę zwrócił dzisiejszy odczyt dotyczący inflacji, który przewyższył prognozy. Poza tym złoty wciąż pozostaje związany ze sprzyjającymi mu nastrojami globalnymi. Taka koniunktura sprawia, że średni kurs CHF/PLN wyniósł dziś 3,84.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt bez sił

Pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do spadku wartości funta względem polskiej waluty. W trakcie dzisiejszej sesji GBP próbował odrobić nieco straty, jednak chwilowy wzrost został wymazany w drugiej połowie dnia. Dzisiejszy kalendarz dla Wielkiej Brytanii pozostał pusty, ale w nadchodzących dniach nie zabraknie informacji z tego kraju. Dziś średnia wartość GBP/PLN osiągnęła 4,95.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

15.05.2017 15:13
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000