KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump, Hillary Clinton

Dolar w obliczu wyborów prezydenckich. Można spodziewać się wahań kursów

Jeżeli wśród analityków i inwestorów znajdowały się osoby uważające, że wpływ wyborów prezydenckich na rynek finansowy będzie nieznaczny, to wydarzenia z ubiegłego tygodnia najprawdopodobniej przyczyniły się do zrewidowania ... Czytaj całość

Co każdy kredytobiorca powinien wiedzieć o kursach walut?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy konsumpcyjnego w walucie obcej powinno wiązać się z posiadaniem, chociaż podstawowych informacji na temat kursów walut oraz czynników, które na nie wpływają. Jest to konieczna i ... Czytaj całość

Dane z Europy (komentarz walutowy 11.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Złoty kolejny dzień zmaga się ze zmniejszonym apetytem do ryzyka. Dzisiejsza sesja przyniosła przede wszystkim dane o inflacji. Niespodzianką jednak okazał się niemiecki indeks instytutu ZEW, który zaprezentował się znacznie powyżej prognoz.

 

Janet Yellen – nic nowego

Głowna para rozpoczęła wtorkową sesję aprecjacją euro i w dalszej części dnia ruch ten był kontynuowany. Wczorajsze wystąpienie prezes Fed – Janet Yellen – nie wniosło nic nowego na temat ewentualnej podwyżki stóp procentowych. Dość ubogi kalendarz makroekonomiczny, wypełniony przede wszystkim danymi o inflacji, może sprawiać, że rynek będzie próbował nasycić się niepokojami geopolitycznymi. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro ponownie w górę

Wczorajszy wzrost wartości euro wobec złotego został skorygowany, jednak dzisiejsza sesja przynosi ponowną aprecjację wspólnej waluty. Została ona dziś wsparta solidnymi odczytami z Niemiec. Indeks instytutu ZEW przy oczekiwaniach na poziomie 14, wykazał 19,5. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,23.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak ważnych danych z USA

Silniejszą pozycję względem złotego utrzymuje dolar. Powoli wygasza się apetyt na ryzyko, który odpowiedzialny był za atrakcyjność złotego. Dziś wieczorem inwestorzy wsłuchują się w słowa jednego z przedstawicieli Fed, jednak po wczorajszym wystąpieniu prezes Rezerwy Federalnej oczekiwania na to wydarzenie mogą być nieco mniejsze. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,99 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja CPI

Wtorek przynosi pierwsze w tym tygodniu krajowe dane. Dziś mianowicie inwestorzy zapoznali się ze wskaźnikiem przyszłej inflacji wg BIEC. Po południu natomiast napłynęły informacje dotyczące inflacji CPI, które okazały się nie być zaskoczeniem. Wskaźnik ten, zgodnie z prognozami, wykazał spadek dynamiki o 0,1%. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja w Wielkiej Brytanii

Dziś również pojawiły się dane na temat brytyjskiej gospodarki. Bazowa inflacji konsumencka w ujęciu miesięcznym spadła poniżej oczekiwań i wyniosła 0,4%, natomiast inflacja PPI przewyższyła prognozy 0,2% i sięgnęła 0,3%. Na takim tle funt kontynuował, rozpoczętą wczoraj tendencję wzrostową względem złotego, a jego średnia wartość wyniosła 4,97 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.04.2017 14:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000