KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   Read more
Błąd w przelewie, zły numer konta

Błąd w przelewie – jak naprawić kosztowną pomyłkę?

Opłaty za mieszkanie, zakupy w Wielkiej Brytanii, wymiana walut w Ekantor.pl. Wszystko załatwisz niemalże jednym kliknięciem. Co jednak zrobić, gdy po zaakceptowaniu transakcji okaże się, że podałeś błędne dane? Read more

Dane z USA i słabość dolara. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 12-16.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był ciekawy, ale również trudny dla dolara, tydzień. W kalendarzu makroekonomicznym nie zabrakło ważnych pozycji, z czego najwięcej zainteresowania wzbudzały dane ze Stanów Zjednoczonych. 

 

Dolar znów stracił

Nowy tydzień na rynku walutowym rozpoczął się dość sennie. Skromny kalendarz danych nie sprzyjał zmienności na rynku. Interesujące dane, zwłaszcza te ze Stanów Zjednoczonych, zaczęły napływać dopiero w połowie tygodnia. Uwagę inwestorów skupiała m.in. inflacja CPI w USA, która przewyższyła prognozy. Słabiej zaprezentowały się natomiast sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa. Amerykańska waluta ostatecznie straciła na wartości . Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,24.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty wykorzystał sytuację

Słabość dolara wykorzystała polska waluta, choć przed weekendem spadek w obrębie pary EUR/PLN został wyhamowany. Patrząc na kalendarz makroekonomiczny dla Strefy Euro, to ten przede wszystkim wypełniony był wystąpieniami bankierów z ECB. W temacie danych poznaliśmy zrewidowane PKB za IV kwartał (wynik zgodny z prognozami). Powyżej oczekiwań zaprezentowała się produkcja przemysłowa w Eurolandzie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,15 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Danych z USA nie zabrakło

Jeszcze w poniedziałek kurs USD/PLN potrafił pokazać wartość 3,41, jednak od tego czasu dolar konsekwentnie tracił na wartości i dziś jego notowania pokazują 3,33 PLN. W tym czasie w USA opublikowanych było wiele danych. Część z nich przyniosła rozczarowanie, mimo to udało się podtrzymać oczekiwania wobec marcowej podwyżki stóp procentowych Fed. Dziś średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła 3,33 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Interesujące informacje również z kraju

Spokojniej prezentował się dla złotego także wykres z frankiem szwajcarskim. W tym tygodniu inwestorzy mieli okazję poznać kilka interesujących danych z kraju. W środę zaprezentowany został wstępny PKB za IV kwartał, w czwartek – inflacja CPI, dziś natomiast poznaliśmy dane o sytuacji na rynku pracy. Dynamika płac utrzymała się na poziomie 7,3%, natomiast zatrudnienie, choć wyhamowało, to nie tak mocno jak się tego spodziewano. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,61.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Mieszane uczucia

W Wielkiej Brytanii emocje związane z oczekiwaniami na kolejną podwyżkę po stronie BoE mieszają się z niepewnością wokół Brexitu. W tym tygodniu dla funta opublikowane zostały dane dotyczące inflacji, natomiast dziś rynek zapoznał się z informacjami o sprzedaży detalicznej, która zaprezentowała się poniżej prognoz. Jutro ma odbyć się wystąpienie premier Theresy May. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,68 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.02.2018 14:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000