KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dolar, USD,

Ile kosztuje dolar?

Baksy, zielone, dolce - określeń na dolary jest wiele, ale odpowiedź na pytanie ile kosztuje dolar? - zwykle jedna. W okolicach 4 złotych. Takie myślenie o dolarze utrzymuje się w Read more
NBP - podstawowe zadania i funkcje

NBP – podstawowe zadania i funkcje

W wiadomościach i newsach o tematyce finansowej bardzo często przewija się termin NBP - warto zagłębić się w podstawy funkcjonowania tej ważnej instytucji. Historia NBP Początki działalności NBP - Narodowego Read more

Danych dziś nie zabrakło (komentarz walutowy 01.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja upływa na publikacji indeksów PMI dla sektora przemysłu w poszczególnych krajach Europy. Równocześnie rynek wyczekiwał na odczyty z USA, w tym raport ADP traktowany jako swego rodzaju zapowiedź, przed oficjalnymi danymi z rynku pracy.

 

Atmosfera wokół banków

Mimo spadku, euro utrzymało silniejszą pozycję, co może mieć związek m.in. z doniesieniami o niewykluczonej zmianie w retoryce ECB. Pierwsze dwa tygodnie czerwca zapowiadają się więc interesująco. 8 czerwca uwagę skupiać będzie komunikat wydany po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych w strefie euro, natomiast 14. o swojej decyzji poinformuje Fed- choć w tym przypadku rynek jest niemal przekonany o tym, że FOMC po raz drugi w tym roku podniesie stopy procentowe. Dziś średni kurs EUR/USD osiągnął 1,12.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Europy

W kierunku północy powędrował dziś kurs euro w parze ze złotym.Polska waluta wciąż jednak pozostaje silna. Zaprezentowane indeksy PMI dla strefy euro oraz Niemiec wkomponowały się w rynkowe oczekiwania, działając tym samym na korzyść wspólnej waluty. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,17 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przed payrolls
Słabiej radził sobie dziś złoty w parze z dolarem. Po stronie amerykańskiej publikacja danych jednak dopiero się rozpoczyna. Wyczekiwany raport ADP wskazał wartość 253 tys.  przy prognozach rzędu 185 tys. Ty samym podsycił on atmosferę przed jutrzejszą oficjalną publikacją o danych z rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,72 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Są i dane z Polski

Poniżej prognoz wypadł dzisiejszy indeks PMI sektora przemysłu dla Polski. Spodziewano się wyniku na poziomie 54,1 natomiast wyniósł on 52,7. W między czasie zaprezentowano również dane ze Szwajcarii. Wpływ czynników krajowych na notowania tej pary jest jednak dość ograniczony przez nastroje ogólnoświatowe. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,84.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Nadal słaby

Słaby pozostaje wciąż funt, choć dziś w jego parze z polską walutą można było zauważyć wzrost wartości. W trakcie sesji nie zabrakło danych również z tego kraju. Indeks PMI dla przemysłu przerósł prognozy o 0,2%. Wciąż kluczowe znaczenie będą mieć jednak wybory zaplanowane na 8 czerwca oraz kwestia negocjacji z UE. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,78 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.06.2017 14:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000