KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę ... Czytaj całość

Wysokość stóp procentowych w USA – o co ta wrzawa? [raport]

Gdy Amerykanie szykują się do podniesienia stóp procentowych, świat z nerwowością wsłuchuje się w każdy sygnał mogący potwierdzić ten krok. Decyzja ma bowiem wpływ nie tylko na gospodarkę Stanów Zjednoczonych, ale również ... Czytaj całość

Danych dziś nie zabrakło (komentarz walutowy 01.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja upływa na publikacji indeksów PMI dla sektora przemysłu w poszczególnych krajach Europy. Równocześnie rynek wyczekiwał na odczyty z USA, w tym raport ADP traktowany jako swego rodzaju zapowiedź, przed oficjalnymi danymi z rynku pracy.

 

Atmosfera wokół banków

Mimo spadku, euro utrzymało silniejszą pozycję, co może mieć związek m.in. z doniesieniami o niewykluczonej zmianie w retoryce ECB. Pierwsze dwa tygodnie czerwca zapowiadają się więc interesująco. 8 czerwca uwagę skupiać będzie komunikat wydany po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych w strefie euro, natomiast 14. o swojej decyzji poinformuje Fed- choć w tym przypadku rynek jest niemal przekonany o tym, że FOMC po raz drugi w tym roku podniesie stopy procentowe. Dziś średni kurs EUR/USD osiągnął 1,12.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Europy

W kierunku północy powędrował dziś kurs euro w parze ze złotym.Polska waluta wciąż jednak pozostaje silna. Zaprezentowane indeksy PMI dla strefy euro oraz Niemiec wkomponowały się w rynkowe oczekiwania, działając tym samym na korzyść wspólnej waluty. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,17 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przed payrolls
Słabiej radził sobie dziś złoty w parze z dolarem. Po stronie amerykańskiej publikacja danych jednak dopiero się rozpoczyna. Wyczekiwany raport ADP wskazał wartość 253 tys.  przy prognozach rzędu 185 tys. Ty samym podsycił on atmosferę przed jutrzejszą oficjalną publikacją o danych z rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,72 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Są i dane z Polski

Poniżej prognoz wypadł dzisiejszy indeks PMI sektora przemysłu dla Polski. Spodziewano się wyniku na poziomie 54,1 natomiast wyniósł on 52,7. W między czasie zaprezentowano również dane ze Szwajcarii. Wpływ czynników krajowych na notowania tej pary jest jednak dość ograniczony przez nastroje ogólnoświatowe. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,84.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Nadal słaby

Słaby pozostaje wciąż funt, choć dziś w jego parze z polską walutą można było zauważyć wzrost wartości. W trakcie sesji nie zabrakło danych również z tego kraju. Indeks PMI dla przemysłu przerósł prognozy o 0,2%. Wciąż kluczowe znaczenie będą mieć jednak wybory zaplanowane na 8 czerwca oraz kwestia negocjacji z UE. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,78 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.06.2017 14:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000