KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zakupy na AliExpress

Zakupy na AliExpress – krok po kroku

Dawniej rzeczy z Chin kojarzyły się z bylejakością i niską ceną. Dziś wciąż kojarzą się z niską ceną, ale również z pomysłowością, a AliExpress z każdym rokiem zdobywa coraz większą Read more
Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Kantory internetowe istnieją już od kilku lat i dla wielu posiadaczy kredytów walutowych okazały się strzałem w dziesiątkę, umożliwiającym zaoszczędzenie bardzo dużych sum. Z kantorów internetowych korzystają również przedsiębiorcy, podobnie Read more

Decyzja FOMC. Komentarz walutowy 31.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Donald Trump w trakcie swojego wystąpienia mówił wiele, jednak nie na tyle konkretnie by pomóc dolarowi. W trakcie dzisiejszej sesji poznamy kilka interesujących danych, głównie z USA. Natomiast wieczorem zaprezentowane zostanie stanowisko FOMC.

 

Słowa Trumpa nie wsparły dolara

W nocy czasu polskiego odbyło się orędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przemówienie Donalda Trumpa było długie, jednak zabrakło w nim szczegółów m.in. na temat wydatków infrastrukturalnych. Skromnie potraktowana została również kwestia handlu międzynarodowego. Stonowana retoryka prezydenta nie okazała się być wsparciem dla dolara. Kurs EUR/USD pokazuje dziś 1,24.

 

Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych

Teraz inwestorzy czekają na inne, ważne wydarzenie, choć trudno się spodziewać by miało ono odmienić nastroje na rynku. Mowa oczywiście o kończącym się dziś posiedzeniu FOMC. Tradycyjnie o godzinie 20:00 zaprezentowana zostanie decyzja. Jest to ostatnie spotkanie pod przewodnictwem Janet Yellen. Jej stanowisko niebawem zajmie Jerome Powell.

 

Dane z USA: raport ADP

Patrząc na kalendarz makroekonomiczny, najwięcej dziać się dziś będzie w drugiej części dnia, kiedy to zaczną napływać informacje z USA. Przed piątkowymi payrolls warto zwrócić uwagę na raport ADP, choć historia uczy nas, że odczyty te potrafią nie iść ze sobą w parze. Stąd ewentualna reakcja rynku może zostać ograniczona. W strefie euro natomiast poznaliśmy szacunkowe dane o rocznej inflacji HICP. Wynik okazał się zgodny z prognozami.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:
11:00 Inflacja HICP – dane szacunkowe (r/r)
14:15 Raport ADP- USA
15:45 Indeks Chicago PMI – USA
16:00 Indeks podpisanych umów kupna domów (m/m) – USA
16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA
20:00 Decyzja FOMC ws. stóp procentowych – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

31.01.2018 11:39
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000