KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z Read more

Brexit: Pytania bez odpowiedzi

Brexit, czyli decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej to dopiero początek długiej i nieznanej drogi, która będzie usiana wieloma wątpliwościami zarówno dla obywateli Wielkiej Brytanii, jak i całego świata. Do Read more

Dobry dzień złotego (komentarz walutowy 31.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Mimo, że decyzje podejmowane przez prezydenta Trumpa dostarczają wiele emocji inwestorom, to nie podbijają znacząco awersji do ryzyka. W trakcie dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z m.in. z dynamiką PKB w Strefie Euro. Jutro natomiast zakończy się posiedzenie dotyczące wysokości stóp procentowych w USA.

 

Euro wraca

Główna para walutowa wymazała wczorajszy spadek wartości, w wyniku którego średnia wartość euro sięgała wczoraj 1,06 USD. W trakcie dzisiejszej sesji wspólna waluta ponownie notuje w górę m.in za sprawą słów doradcy prezydenta USA. Stwierdził on bowiem, że kondycja gospodarcza Niemiec korzysta z niedowartościowania euro. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Zrównoważony złoty

Natomiast wciąż spokojnie prezentuje się wykres EUR/PLN , gdzie euro kontynuuje tendencję spadkową. Przedstawiona dziś wstępna dynamika PKB IV kwartału dla Strefy Euro w ujęciu rok do roku przewyższyła prognozy i przy oczekiwaniach 1,7% wyniosła 1,8%. Pozytywnie zaskoczył również odczyt inflacji HICP, który przy przewidywaniach 1,6% wyniósł 1,8%. Dziś średnia wartość kursu EUR/PLN osiągnęła 4,32.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Polski pieniądz w sile

Sytuacja mająca miejsce w głównej parze walutowej znalazła również odzwierciedlenie w relacji dolara z polskim pieniądzem. Dziś w godzinach popołudniowych ze Stanów Zjednoczonych napłyną kolejne odczyty. Dla rynku kluczowe znaczenie mogą jednak mieć nastroje panujące wśród członków Rezerwy Federalnej. Jutro zakończy się pierwsze posiedzenie FOMC w sprawie stóp procentowych w tym roku. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,01 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank słabnie

Wtorkowa sesja przyniosła wstępne, szacunkowe dane na temat polskiego PKB za 2016 rok, które choć wypadło powyżej oczekiwań to w perspektywie ubiegłego roku był to wynik rozczarowujący. Odczyt ten nie wpłynął na kurs złotego, który podąża dziś za nastrojami globalnymi. Kurs CHF/PLN skierował się w kierunku południa wykresu i jego średnia wartość wyniosła dziś 4,05 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Traci również funt

Polska waluta zyskuje dziś także wobec funta, który zmierzył się z danymi dotyczącymi gospodarki Wielkiej Brytanii. Podaż pieniądza M4 w ujęciu z miesiąca na miesiąc wyniosła -0,5%. Spadła również ilość zaakceptowanych wniosków na kredyt hipoteczny. Dziś średnia wartość brytyjskiej waluty wyniosła 5,02 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

31.01.2017 16:12
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000