KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty Read more
Jedzenie ze złota

Jedzenie ze złota – 7 najdroższych produktów świata

Wykwintne, unikalne i pełne przepychu, a do tego warte więcej niż zwykły człowiek zarabia w ciągu miesiąca. Najdroższe dania na świecie niezmiennie budzą zachwyt i kontrowersje. Zobacz, co zadowala podniebienia Read more

Dolar mocniejszy (komentarz walutowy 30.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Euro odnotowuje kolejny spadek, dolar się umacnia, a złotemu udaje się utrzymać silną pozycję – tak prezentuje się rozkład sił w trakcie czwartkowej sesji. Emocje mogą jeszcze nadejść. Rynek czeka bowiem na popołudniowe wystąpienia reprezentantów Rezerwy Federalnej.

 

Dolar bierze wdech

Wśród członków Rezerwy Federalnej “jastrzębie” głosy mieszają się ze stanowiskami bardziej “gołębimi”. Mimo to taka sytuacja przynosi wytchnienie dolarowi, ponieważ nie pozwala ona całkowicie przekreślić wizji czerwcowej podwyżki stóp procentowych. Kurs EUR/USD oddalił się od niedawnych szczytów 1,09 i dziś jego średnia wartość wyniosła 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty ma się dobrze

Koniunktura rynkowa wciąż sprzyja notowaniom polskiej waluty, która w parze z euro pozostaje silna. Dzieje się tak za sprawą czynników zewnętrznych, ale też poprawy nastrojów w związku z podniesieniem prognozy PKB przez agencję Moody’s. Dziś rynek zapoznał się ze wstępną inflacją konsumencką w Niemczech za marzec, która okazała się rozczarowaniem. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czwartek jeszcze się nie skończył

Kluczowe informacje ze Stanów Zjednoczonych wciąż przed nami. Rynek zapoznał się dziś z finalnym odczytem dynamiki PKB za IV kwartał, który wyniósł 2,1%. Natomiast po południu inwestorzy wysłuchają jeszcze słów Loretty Master, Roberta Kaplana oraz Johnego Williamsa. Na chwilę obecną dolar umacnia się w parze ze złotym, a średnia wartość jego kursu wyniosła dziś 3,93 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank umacnia pozycję

Dziś opublikowany został indeks KOF. Wskaźnik ten pozwala zobrazować w jakim kierunku zmierzać będzie szwajcarska gospodarka w najbliższym półroczu. Indeks okazał się zaskoczeniem i przy oczekiwaniach na poziomie 106 osiągnął wartość 107,6. Natomiast na krajowe dane trzeba poczekać do jutra. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt zachowuje spokój

Funt na dzień po oficjalnym rozpoczęciu Brexitu radzi sobie całkiem dobrze. We wtorek doszło co prawda do spadku jego wartości, jednak dziś wycofuje się z tego ruchu. Można się jednak spodziewać, że rynek pozostanie ostrożny w nadchodzącym czasie. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,89 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.03.2017 14:38
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000