KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

PREMIE OD BANKÓW

Wielka lista świątecznych promocji w bankach – zapłacą za zakupy, ale pod jednym warunkiem

Dla mamy perfumy, dla taty seria ulubionych kryminałów, a dla żony wymarzony płaszcz (koniecznie “taki uroczy, malachitowy”). Jeżeli listę świątecznych zakupów masz już przygotowaną to znaczy, że połowa sukcesu za Read more
Płacenie w zagranicznych sklepach, płatności online, przelew zagraniczny, Ekantor.pl

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]

Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego. Read more

Dolar wciąż słaby. Komentarz walutowy 16.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na zakończenie tygodnia, w kalendarzu makroekonomicznym, znalazło się kilka interesujących odczytów. Inwestorzy szczególną uwagę zwrócą na informacje z USA oraz Wielkiej Brytanii. W Polsce zaprezentowane zostały dane o sytuacji na rynku pracy.

 

Rynek pracy w Polsce

O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował dane na temat sytuacji na polskim rynku pracy. Odczyt okazał się pozytywną niespodzianką. Dynamika zatrudnienia co prawda spowolniła, ale nie tak mocno jak się tego spodziewano. Natomiast wzrost wynagrodzenia wyniósł 7,3% wobec prognozowanych 6,9%.

 

Dane z USA i słaby dolar

Choć oczekiwania względem podwyżki stóp procentowych w USA zostają podtrzymane, to amerykańskiej walucie trudno jest wrócić do formy. Kurs EUR/USD pokazuje obecnie 1,25. W drugiej połowie dnia uwaga rynku skierowana zostanie na dane ze Stanów Zjednoczonych. Wśród nich poznamy m.in. wskaźniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego, a także wstępny raport Uniwersytetu Michigan.

 

Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii

Piątek przynosi również informacje z Wysp. Mianowicie o 10:30 opublikowane zostały wyniki sprzedaży detalicznej, które w ujęciu rocznym wobec prognozowanych 2,6%, wyniosły 1,6%

 

Wydarzenia gospodarcze:

09:20 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré)- Strefa Euro
10:30 Wyniki sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
14:30 Pozwolenia na budowę domów – USA
14:30 Rozpoczęte budowy domów – USA
16:00 Raport Uniwersytetu Michigan, wst. – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

16.02.2018 10:38
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000