KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? ... Czytaj całość
Konto walutowe, wymiana walut online

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z ... Czytaj całość

Doniesienia i pogłoski (komentarz walutowy 07.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Decyzja RPP nie okazałą się niespodzianką i zgodnie z przewidywaniami stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie. W połowie tygodnia prezentowane były również dane z Europy, jednak w centrum zainteresowania wciąż pozostaje jutrzejsze wystąpienie prezesa EBC.

 

 

 

Euro wrażliwe na doniesienia

Kurs EUR/USD jest w ostatnim czasie wrażliwy na pogłoski, co właściwie nie powinno dziwić, skoro chodzi o tak kluczową kwestię jak odejście od niekonwencjonalnej polityki EBC. Rynek nasycał się doniesieniami o tym, że bank miałby rozważać tę kwestię, a to umacniało euro. W trakcie dzisiejszej sesji doszło jednak do spadku jego wartości w parze z dolarem, do czego przyczyniły się kolejne doniesienia, tym razem o wstępnych prognozach EBC dotyczących słabszej inflacji. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,12 .

EUR/USD

Źródło: bankier.pl

 

Czekając na słowa Draghiego

Wzrost wartości euro został wyhamowany i na dzień przed ogłoszeniem decyzji EBC kurs EUR/PLN zachowuje się względnie spokojnie. Wahania nie wykraczją poza 4,18-4,19 PLN. Po dzisiejszych doniesieniach o prognozach banku jutrzejsza konferencja może przynieść jeszcze więcej emocji, choć oczekiwania inwestorów mogły zostać nieco ostudzenie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,19 .

EUR/PLN

Źródło: bankier.pl

 

Skok dolara

Umocnienie wartości dolara do jakiego doszło w głównej parze walutowej przełożyło się również na aprecjację USD względem złotego. Dzisiejszy kalendarz nie przynosi zbyt wielu informacji zza oceanu, w związku z czym nastroje na rynku kumulują się przede wszystkim wokół europejskiego banku. Po stronie amerykańskiej emocje wywołuje z kolei jutrzejsze zeznanie Jamesa Comeya – byłego szefa FBI, niespodziewanie zwolnionego przez Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość kursu USD/PLN osiągnęła 3,73 .

USD/PLN

Źródło: bankier.pl

 

Stopy procentowe bez zmian

W trakcie dzisiejszej sesji RPP poinformowała o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Zaskoczenia nie było, stąd też oddziaływanie tej wiadomości na złotego było ograniczone. Jeszcze dziś o godzinie 16:00 zostanie wydany komunikat z posiedzenia Rady. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,86 .

CHF/PLN

Źródło: bankier.pl

 

Jutro wybory

Wzrost wartości w samym środku dnia odnotował dziś funt. Z danych makro rynek zapoznał się dziś z indeksem cen nieruchomości, który wyniósł powyżej wcześniejszych prognoz. W centrum zainteresowania na Wyspach pozostają jutrzejsze wybory parlamentarne. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,81 .

GBP/PLN

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

07.06.2017 14:55
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000