KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Funt - waluta o długiej i ciekawej historii

Funt – waluta o długiej i ciekawej historii

Od kilku lat funty rodzą emocje i pobudzają fantazję wielu obywateli naszego kraju. Z chwilą otworzenia się rynków pracy na wyspach, do Wielkiej Brytanii wyjechało tysiące Polaków, liczących na znaczącą Read more

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem Read more

Doniesienia i pogłoski (komentarz walutowy 07.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Decyzja RPP nie okazałą się niespodzianką i zgodnie z przewidywaniami stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie. W połowie tygodnia prezentowane były również dane z Europy, jednak w centrum zainteresowania wciąż pozostaje jutrzejsze wystąpienie prezesa EBC.

 

 

 

Euro wrażliwe na doniesienia

Kurs EUR/USD jest w ostatnim czasie wrażliwy na pogłoski, co właściwie nie powinno dziwić, skoro chodzi o tak kluczową kwestię jak odejście od niekonwencjonalnej polityki EBC. Rynek nasycał się doniesieniami o tym, że bank miałby rozważać tę kwestię, a to umacniało euro. W trakcie dzisiejszej sesji doszło jednak do spadku jego wartości w parze z dolarem, do czego przyczyniły się kolejne doniesienia, tym razem o wstępnych prognozach EBC dotyczących słabszej inflacji. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,12 .

EUR/USD

Źródło: bankier.pl

 

Czekając na słowa Draghiego

Wzrost wartości euro został wyhamowany i na dzień przed ogłoszeniem decyzji EBC kurs EUR/PLN zachowuje się względnie spokojnie. Wahania nie wykraczją poza 4,18-4,19 PLN. Po dzisiejszych doniesieniach o prognozach banku jutrzejsza konferencja może przynieść jeszcze więcej emocji, choć oczekiwania inwestorów mogły zostać nieco ostudzenie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,19 .

EUR/PLN

Źródło: bankier.pl

 

Skok dolara

Umocnienie wartości dolara do jakiego doszło w głównej parze walutowej przełożyło się również na aprecjację USD względem złotego. Dzisiejszy kalendarz nie przynosi zbyt wielu informacji zza oceanu, w związku z czym nastroje na rynku kumulują się przede wszystkim wokół europejskiego banku. Po stronie amerykańskiej emocje wywołuje z kolei jutrzejsze zeznanie Jamesa Comeya – byłego szefa FBI, niespodziewanie zwolnionego przez Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość kursu USD/PLN osiągnęła 3,73 .

USD/PLN

Źródło: bankier.pl

 

Stopy procentowe bez zmian

W trakcie dzisiejszej sesji RPP poinformowała o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Zaskoczenia nie było, stąd też oddziaływanie tej wiadomości na złotego było ograniczone. Jeszcze dziś o godzinie 16:00 zostanie wydany komunikat z posiedzenia Rady. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,86 .

CHF/PLN

Źródło: bankier.pl

 

Jutro wybory

Wzrost wartości w samym środku dnia odnotował dziś funt. Z danych makro rynek zapoznał się dziś z indeksem cen nieruchomości, który wyniósł powyżej wcześniejszych prognoz. W centrum zainteresowania na Wyspach pozostają jutrzejsze wybory parlamentarne. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,81 .

GBP/PLN

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

07.06.2017 14:55
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000