KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

W świat z Ekantor.pl #3: Ile wart jest dolar w Ameryce Środkowej?

Mijają dwa miesiące od momentu, kiedy Mateusz Koszela wyruszył w podróż autostopem. Tym razem przygoda zaprowadziła go do Ameryki Środkowej, gdzie dowiedział się, jaką wartość ma dolar amerykański i ile Read more
kawa, cena kawy, espresso, podróże, Ekantor.pl

Filiżanka kawy – codzienność czy luksus? Czyli o cenie „małej czarnej” na świecie

W miłości do kawy jest ta zaleta, że niezależnie od miejsca na świecie jeżeli poprosisz o espresso to dostaniesz mały, smolisty napój po którym znów chce się żyć. Oczywiście, w Read more

Duże rozczarowanie w USA (komentarz walutowy 26.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatni tydzień czerwca rozpoczął się dla złotego optymistycznie. Zyskał on w obrębie podstawowych walut. Stopa bezrobocia w kraju podtrzymała tendencję spadkową, jednak największym zaskoczeniem dnia okazały się dane z USA.

 

Euro traci

Tuż przed zakończeniem ubiegłego tygodnia euro zdołało zbliżyć się do wartości 1,12. Dzisiejsza sesja, aż do momentu opublikowania danych w USA, to spadek kursu EUR/USD, co mogło świadczyć o tym, że oczekiwania , co do dalszych decyzji Fed całkowicie nie wygasły. Po południu ze Stanów Zjednoczonych napłynęły jednak rozczarowujące dane, które rzuciły cień na notowania dolara. Jutrzejsza sesja przyniesie kolejne wystąpienia reprezentantów banku, w tym Janet Yellen. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje przedsiębiorców dobre lecz bez wpływu na euro

Deprecjacja wspólnej waluty nastąpiła dziś w obrębie pary EUR/PLN w wyniku czego kurs ponownie sięgnął do wartości 4,20. Na otwarciu nowego tygodnia nie zabrakło interesujących informacji. Indeks niemieckiego instytutu Ifo zaprezentował się lepiej od oczekiwań, jednak nie wywołał on reakcji rynku. Dziś uwaga rynku skupi się jeszcze na Portugalii, gdzie swoje wystąpienia będzie miał Mario Draghi. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,20 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar słabnie

Kurs USD/PLN również powrócił do wartości reprezentowanych na początku ubiegłego tygodnia. W trakcie dzisiejszej sesji przedstawione zostały dane dotyczące produkcji w amerykańskim przemyśle. Okazały się one silnym rozczarowaniem, co pogłębiło spadek dolara. Jutro natomiast pojawi się szereg wystąpień ze strony przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,76 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bezrobocie wciąż słabnie

Stopa bezrobocia w Polsce konsekwentnie spada, a to oznacza, że przedsiębiorcy poszukujący pracowników sezonowych mogą mieć w tym roku nie lada problem. Dzisiejsza sesja wypada na plus dla złotego również względem franka. Kurs tej waluty osłabił się sięgając dziś średniej wartości 3,86 PLN.
CHF/PLN

Zysk również w parze z funtem

Złoty zyskuje również wobec funta. Brytyjska waluta otrzymała dziś wspierające informacje o tym, że negocjacje dotyczące utworzenia kolacji z Północnoirlandzką partią Demokratyczno-Unionistyczną zakończyły się powodzeniem. Tym samym Konserwatystom udało się uzyskać większość w parlamencie. Mimo to funt stracił i dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,79 PLN.
GBP/PLN


cele informacyjne komentarz walutowy

26.06.2017 15:22
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000