KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla Read more
Kredyt we franku szwajcarskim, kurs chf

Ostatni bohater – frank szwajcarski

Polscy "frankowicze" Ostatnio, od czasu do czasu dość głośno jest o problemie polskich frankowiczów. Temat pojawia się głównie w kontekście politycznym, choć sam problem ma naturę ekonomiczną i mało kto Read more

Dzień należał do dolara (komentarz walutowy 21.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Po wczorajszej przerwie na amerykańskiej giełdzie – wynikającej z obchodzonego Dnia Prezydenta – dolar przebudził się i umocnił swoją pozycję zarówno względem euro, jak i złotego. Kluczowe dla tej waluty w nadchodzących dniach będą wszelkie sygnały mogące podsycić lub wygasić apetyt, w kwestii marcowej podwyżki stóp w USA.

Dolar umocniony

W trakcie dzisiejszej sesji kurs EUR/USD spadł do wartości 1,05. Atrakcyjność dolara wynika przede wszystkim z oczekiwań względem polityki pieniężnej Fed. Do dalszej aprecjacji amerykańska waluta może jednak potrzebować silniejszych bodźców – pod tym kątem analizowany będzie jutrzejszy raport z posiedzenia FOMC oraz publikowane w najbliższym czasie dane. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,05 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro obojętne na dane

Przedstawione dziś indeksy PMI dla Strefy Euro wypadły nader optymistycznie. Rynek jednak pozostał niewzruszony na te informacje. Wczorajsze spotkanie Eurogrupy nie przyniosło rozwiązania w sprawie Grecji, co nie było zaskoczeniem dla inwestorów. W szerszej perspektywie uwaga skupiać się będzie przede wszystkim na wyborach we Francji. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,30.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar w górę

Wyraźne umocnienie można było dziś zaobserwować również w parze dolara z polskim pieniądzem. W kulminacyjnym momencie amerykańska waluta sięgnęła wartości 4,09 PLN. Aprecjacja może wynikać z podsycania apetytu, co do trzech podwyżek w 2017 roku – a ten może wzrosnąć jeszcze po publikacji danych PMI  z USA. Należy jednak pamiętać, że dolar wciąż obarczony jest obawami o propozycje rozwiązania kwestii podatkowych przez Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,08 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Relatywny spokój

Od wczoraj kurs CHF/PLN osłabił się i dziś nie dochodziło do większych wahań w tej parze. Spokój ten może być jednak chwilowy. Przedstawiona dziś przez GUS koniunktura gospodarcza dla Polski przewyższyła poprzedni odczyt, jednak nie wywołała emocji na rynku. Uwaga inwestorów  skupiona jest przede wszystkim na USA oraz decyzji w sprawie polityki pieniężnej tego kraju, które zaplanowane jest na 15 marca. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,04 PLN.

CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez zmian

Dzisiejsze wystąpienie prezesa BoE, Marka Canreya nie przyniosły wielu nowych informacji. W związku z powyższym relacja w parze GBP/PLN była zrównoważona. Funt zdołał co prawda umocnić się do wartości 5,08 PLN, jednak ruch ten w dalszej części dnia był wymazywany. Jutro natomiast przedstawione zostaną rewidowane dane PKB dla Wielkiej Brytanii. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 5,08 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.02.2017 14:57
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000