KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

W świat z Ekantor.pl #3: Ile wart jest dolar w Ameryce Środkowej?

Mijają dwa miesiące od momentu, kiedy Mateusz Koszela wyruszył w podróż autostopem. Tym razem przygoda zaprowadziła go do Ameryki Środkowej, gdzie dowiedział się, jaką wartość ma dolar amerykański i ile Read more

Kulinarny komentarz walutowy Mateusza Truszkiewicza z MasterChef Junior

Choć przepis na wymianę walut jest szybki i prosty (możecie znaleźć go w tym miejscu) to już codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym może się okazać zadaniem równie uciążliwym, Read more

Dzień z indeksami PMI dla przemysłu. Komentarz walutowy 02.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nadszedł październik, a wraz z nim kolejne dane. Dziś inwestorzy mieli okazję zapoznać się z indeksami PMI dla przemysłu. Uwagę przykuwają również wydarzenia polityczne.

 

Referendum ws Katalonii

Euro traci dziś w parze z dolarem. Cień na jego wycenie położyć mogło referendum niepodległościowe w Hiszpanii, jednak siła oddziaływania tego czynnika jest dość mocno ograniczona. Dla głównej pary walutowej kluczowe pozostają nastroje panujące wśród dwóch banków centralnych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro nadal silne

Euro co prawda wciąż nie powróciło do maksimów z ubiegłego tygodnia, ale pozycja tej waluty w parze ze złotym pozostaje silna. W trakcie dzisiejszej sesji prezentowane były indeksy PMI dla sektora przemysłu. Finalny odczyt w strefie euro był zbliżony do wcześniejszych prognoz wyniósł 58,1 pkt. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane dla dolara

Silną pozycję względem złotego utrzymuje również dolar. W drugiej części dnia zaprezentowane zostaną dane dotyczące przemysłu w USA. Wieczorem natomiast odbędzie się wystąpienie Roberta Kaplana z Fed w Dallas. Rynek czekać będzie jednak na koniec tygodnia, kiedy to zaprezentowane zostaną informacje z amerykańskiego rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,66 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

PMI dla przemysłu w Polsce

Dziś pojawiły się również wiadomości z krajowego podwórka. Opublikowany o godzinie 9:00 indeks PMI dla przemysłu za wrzesień przewyższył rynkowe oczekiwania. Przy prognozach na poziomie 53,2 wyniósł 53,7. Frank mimo to umocnił swoją pozycję i ponownie sięgnął dziś po średnią wartość 3,78 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Powstrzymanie aprecjacji

Dane z sektora przemysłu nie ominęły dziś również Wielkiej Brytanii. Tu jednak wynik był niższy od poprzedniego (56,7), ale również od tego, co prognozowano (56,4) i wyniósł 55,9. Funt wyhamował, jednak biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie – jego pozycja pozostaje relatywnie silna. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,87 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.10.2017 15:09
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000