KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog-faktura-eu-jak-wystwic-fakture-zagranicznemu-odbiorcy-ekantor

Jak wystawić fakturę dla odbiorcy z UE?

Prowadzisz firmę i po raz pierwszy masz rozliczyć się z kontrahentem z zagranicy? To nic trudnego. Wystawienie faktury dla klienta z Unii Europejskiej zajmie Ci tylko chwilę. W praktyce faktura Read more
Donald Trump prezydentem USA

Nadchodzi Trump. Dolar reaguje

Amerykanie zdecydowali. 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. Niepewność, awersja do ryzyka, poszukiwanie bezpieczeństwa. Tego spodziewał się rynek w przypadku zwycięstwa kandydata Republikanów. Historia lubi jednak zaskakwiać. Read more

Dzień z krajowymi danymi. Komentarz walutowy 18.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia kalendarz wypełniony był wystąpieniami bankierów centralnych. Nie zabrakło jednak danych, w tym również z Polski. Natomiast wieczorem w USA opublikowana zostanie Beżowa Księga.

 

Euro wciąż słabe

Euro pozostaje osłabione, co przede wszystkim jest wypadkową nastrojów związanych z bankami centralnymi. W Fed emocje wywołuje to, kto zasiądzie na stanowisku zajmowanym obecnie przez Janet Yellen. W ECB natomiast najwięcej pytań wywołuje przyszłość programu QE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Pytania o QE

W europejskim kalendarzu mieliśmy dziś przede wszystkim wystąpienia bankierów centralnych. Inwestorzy zwracali uwagę na ich słowa zwłaszcza w kontekście zbliżającego się posiedzenia. Już w przyszłym tygodniu decydenci spotkają się w sprawie stóp procentowych, jednak to informacje dotyczące QE są tymi najsilniej pożądanymi przez rynek. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

W USA nie brakuje emocji

Kalendarium dla Stanów Zjednoczonych było nieco bardziej zróżnicowane. Po wystąpieniach Roberta Kaplana oraz Williama Dudleya, zaprezentowane zostały dane na temat budownictwa. Wieczorem natomiast opublikowana zostanie Beżowa Księga. Jutro z kolei zaplanowane jest spotkanie Trump -Yellen. Rynek czeka na informację, kto zostanie następnym szefem Fed. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,59.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

Dzisiejszy dzień wyjątkowo obfitował w informacje krajowe z czego najważniejsze były dane dotyczące produkcji przemysłowej, jak i wyniki sprzedaży detalicznej. Te pierwsze okazały się być rozczarowaniem. Sprzedaż detaliczna natomiast przewyższyła prognozy i w ujęciu rok do roku wykazała dynamikę 8,6%. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,65 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt nadal słaby

Dane na temat bezrobocia zostały natomiast zaprezentowane dziś w Wielkiej Brytanii. Stopa bezrobocia utrzymała się na dotychczasowym poziomie, wzrosła natomiast ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Funt utrzymuje osłabioną pozycję, co jest związane przede wszystkim z brexitem. Dziś średnia wartość GBP pokazała wartość 4,73 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.10.2017 15:46
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000