KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową? Wymiana chińsko-amerykańskich ciosów.

Wojna walutowa to ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów w stosunkach bilateralnych, jednak nie do końca lubiany i tolerowany w świecie finansowym. Czy zmiany w polityce monetarnej USA mogą doprowadzić do Read more

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more

Dziś dane o PKB (komentarz walutowy 16.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kondycja gospodarcza kraju oraz ogólnoświatowe nastroje podtrzymują sentyment wobec polskiej waluty. Dziś jeszcze inwestorzy zmierzą się z danymi z USA, które w ostatnim czasie nie sprzyjały dolarowi.

 

Dolar słabszy

We wtorek EUR/USD sięgnął wartości 1,10. Rozczarowujące dane z USA nie pozwalają pewnie myśleć o czerwcowej decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych, a to z kolei rzuca cień na kondycję amerykańskiej waluty. Równocześnie satysfakcjonujące dane napływają ze strefy euro, a pogłoski o możliwym wycofywaniu ECB z ultra-luźnej polityki sprzyjają euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Mieszane odczucia

Mimo, że tuż przed południem kurs EUR/PLN powędrował w górę, to pozycja polskiej waluty wciąż pozostaje silna. W trakcie dzisiejszej sesji przedstawione zostały zrewidowane dane dotyczące produktu krajowego brutto dla strefy euro, które okazały się zgodne z oczekiwaniami. Zaskoczenie przyniósł bilans handlu zagranicznego. Rozczarowanie stanowił natomiast niemiecki indeks instytutu Zew. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,19 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na dane

Słabość dolara widoczna jest wciąż w jego notowaniach z polską walutą. Dziś kurs USD/PLN w kulminacyjnym momencie sięgnął minimum 3,79. W dalszej części dnia zostaną przedstawione ważne dla Stanów Zjednoczonych dane. Po ostatnich słabych odczytach, tym mocniej mogą one skupiać uwagę inwestorów. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,80.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowe PKB

O poranku pozycja polskiej waluty w parze z frankiem chwilowo była nieco silniejsza, jednak w kolejnych godzinach szwajcarska waluta skorygowała ten ruch. Nie oznacza to jednak że apetyt na ryzykowne aktywa minął. Dzisiejszy wstępny szacunek PKB okazał się powyżej oczekiwań, co jest kontynuacją solidnych danych z kraju publikowanych w ostatnich dniach. Dziś średni kurs CHF/PLN  wyniósł  3,83.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt wciąż traci

Spadek kontynuuje dziś funt mimo, że informacje o inflacji przewyższyły oczekiwania. Do końca tygodnia danych z tego kraju nie zabraknie. Jutro napłyną wiadomości na temat bezrobocia, natomiast w czwartek o sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,90 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.05.2017 13:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000