KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kobiety na rynku pracy

Mniejsze pensje i niższe stanowiska – tak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy

Kobiety i mężczyźni różnią się - tak Maciej Stuhr rozpoczął kilka lat temu jeden ze swoich występów. Trudno się z nim kłócić. Można natomiast doprecyzować, na czym konkretnie te różnice ... Czytaj całość
Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na zmiany kursów walut?

Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. W ciągu dnia te zmiany mogą być praktycznie niezauważalne, ale w skali tygodnia, miesiąca lub kwartału bywają znaczące. Warto jest wiedzieć, co wpływa na zmiany ... Czytaj całość

Dziś dane o PKB (komentarz walutowy 16.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kondycja gospodarcza kraju oraz ogólnoświatowe nastroje podtrzymują sentyment wobec polskiej waluty. Dziś jeszcze inwestorzy zmierzą się z danymi z USA, które w ostatnim czasie nie sprzyjały dolarowi.

 

Dolar słabszy

We wtorek EUR/USD sięgnął wartości 1,10. Rozczarowujące dane z USA nie pozwalają pewnie myśleć o czerwcowej decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych, a to z kolei rzuca cień na kondycję amerykańskiej waluty. Równocześnie satysfakcjonujące dane napływają ze strefy euro, a pogłoski o możliwym wycofywaniu ECB z ultra-luźnej polityki sprzyjają euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Mieszane odczucia

Mimo, że tuż przed południem kurs EUR/PLN powędrował w górę, to pozycja polskiej waluty wciąż pozostaje silna. W trakcie dzisiejszej sesji przedstawione zostały zrewidowane dane dotyczące produktu krajowego brutto dla strefy euro, które okazały się zgodne z oczekiwaniami. Zaskoczenie przyniósł bilans handlu zagranicznego. Rozczarowanie stanowił natomiast niemiecki indeks instytutu Zew. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,19 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na dane

Słabość dolara widoczna jest wciąż w jego notowaniach z polską walutą. Dziś kurs USD/PLN w kulminacyjnym momencie sięgnął minimum 3,79. W dalszej części dnia zostaną przedstawione ważne dla Stanów Zjednoczonych dane. Po ostatnich słabych odczytach, tym mocniej mogą one skupiać uwagę inwestorów. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,80.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowe PKB

O poranku pozycja polskiej waluty w parze z frankiem chwilowo była nieco silniejsza, jednak w kolejnych godzinach szwajcarska waluta skorygowała ten ruch. Nie oznacza to jednak że apetyt na ryzykowne aktywa minął. Dzisiejszy wstępny szacunek PKB okazał się powyżej oczekiwań, co jest kontynuacją solidnych danych z kraju publikowanych w ostatnich dniach. Dziś średni kurs CHF/PLN  wyniósł  3,83.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt wciąż traci

Spadek kontynuuje dziś funt mimo, że informacje o inflacji przewyższyły oczekiwania. Do końca tygodnia danych z tego kraju nie zabraknie. Jutro napłyną wiadomości na temat bezrobocia, natomiast w czwartek o sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,90 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.05.2017 13:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000