Chat with us, powered by LiveChat

Dziś dane z rynku pracy. Komentarz walutowy 17.11.2017

Choć piątkowy kalendarz danych jest krótki, to jednak można znaleźć w nim kilka interesujących informacji. W Polsce uwagę zwrócą dane z rynku pracy, w Stanach Zjednoczonych wskaźniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego, a w Strefie Euro słowa bankierów.

 

Sytuacja na polskim rynku pracy

Dziś o godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny publikuje dane na temat zatrudnienia i wynagrodzenia. Wpływ informacji na notowania złotego może być ograniczony. Polska waluta pozostaje wrażliwa przede wszystkim na czynniki zewnętrzne. W dodatku dane nie będą raczej w stanie odmienić “gołębiej” postawy NBP.

 

Wystąpienia bankierów

W strefie euro zaplanowane są dziś wystąpienia bankierów z ECB. O 09:30 głos zabierze prezes Mario Draghi, a wieczorem rynek będzie mógł się zapoznać ze stanowiskiem Vítoro Constâncio. W międzyczasie wypowie się również szef niemieckiego Bundesbanku – Jens Weidmann.

 

Wskaźniki budownictwa w USA

Na koniec tygodnia dane napłyną również z USA. Będą to informacje na temat ilości wydanych pozwoleń na budowę domów oraz rozpoczętych budów. Dziś poznamy również Indeks Kansas City Fed dla przemysłu.

 

Wydarzenia gospodarcze:

09:30 Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi) – Strefa Euro
14:00 Wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku (Jens Weidmann) – Niemcy
14:00 Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie – Polska
14:30 Pozwolenia na budowę domów – USA
14:30 Rozpoczęte budowy domów – USA
17:00 Indeks Kansas City Fed dla przemysłu – USA
21:00 Wystąpienie publiczne wiceszefa ECB (Vítor Constâncio) – Strefa Euro

17.11.2017
Katarzyna Orawczak