Chat with us, powered by LiveChat

Dziś niewiele danych (komentarz walutowy 08.08.2017)

Wtorkowa sesja okazała się spokojna. Kalendarz makro nie sprzyjał wahaniom na wykresach walutowych. Złoty utrzymał pozycję wobec podstawowych walut. Kurs dolara w oczekiwaniu na dane z końca tygodnia pozostaje słaby. 

 

Ważniejsze dane makroekonomiczne:

Szwajcaria

Sytuacja na rynku pracy s.a. Aktualne Prognozy Poprzednio
3,2% 3,2% 3,2%

W dalszej części dnia

22:40 Tygodniowa zmiana zapasów paliw wg API – USA

 

 

Inne czynniki mające wpływ na kurs walut:

Główna para walutowa:
W porównaniu z kursem z piątku, dolar osłabił się najpewniej po wystąpieniu szefa Fed z St. Louis Jamesa Bullarda. Wiele może zmienić się także pod koniec tygodnia kiedy to w USA zostaną opublikowane dane dotyczące inflacji konsumenckiej i wnioski o zasiłek dla bezrobotnych.

Pary powiązane ze złotym:
Złoty ciągle bardzo stabilny w swoich parach. Wczoraj Grażyna Ancyparowicz z RPP w gołębim tonie zakomunikowała, że polskie stopy procentowe najprawdopodobniej nie ulegną zmianie. Jest to odmienne nastawienie niż prezentuje Fed czy instytucje czeskie.

Zachowanie walut w trakcie dzisiejszej sesji:

EUR/USD średnia wartość 1,18
Wspólna waluta stabilna i ciągle silna. Eurodolar krąży dziś wokół tzw osiemnastki. Inwestorzy powoli zapominają już o pozytywach, jakie dotknęły dolara po piątkowych payrollsach. Podbijanie wartości euro nie powinno jednak trwać bez końca.

Kursy walut Ekantor.pl EUR USD
źródło: bankier.pl


EUR/PLN średnia wartość 4,25

Dziś euro odnotowało delikatny wzrost z poziomu 4,24, jednak w najbliższym czasie nie powinno zdarzyć się nic, co mocno zachwiałoby stabilnym od pewnego czasu EUR/PLN.

Kursy walut Ekantor.pl EUR PLN
źródło: bankier.pl

 

USD/PLN średnia wartość 3,60
W nocy złoty zszedł do poziomu 3,59, jednak podczas porannej sesji wszystko wróciło do normy. Dolar jest ciągle słaby.

Kursy walut Ekantor.pl USD PLN
źródło: bankier.pl

 

CHF/PLN średnia wartość 3,70
Frank delikatnie umocnił się względem złotego, jednak nie był to mocno zauważalny ruch. Polska waluta wciąż stabilna. Kurs oscyluje dziś w obrębie 3,68 – 3,70.

Kursy walut Ekantor.pl CHF PLN
źródło: bankier.pl

 

GBP/PLN średnia wartość 4,69
Dane opublikowane wczoraj z indeksu cen nieruchomości okazały się lepsze od prognoz (0,4% wobec oczekiwanych 0,2), jednak nie miało to większego wpływu na kurs GBP/PLN i od wczoraj złoty nieznacznie się umocnił.

Kursy walut Ekantor.pl GBP PLN
źródło: bankier.pl

08.08.2017
Katarzyna Orawczak