KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more
Funt - waluta o długiej i ciekawej historii

Funt – waluta o długiej i ciekawej historii

Od kilku lat funty rodzą emocje i pobudzają fantazję wielu obywateli naszego kraju. Z chwilą otworzenia się rynków pracy na wyspach, do Wielkiej Brytanii wyjechało tysiące Polaków, liczących na znaczącą Read more

ECB oraz dane z USA. Komentarz walutowy 31.08


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartek przynosi kolejne umocnienie pozycji amerykańskiej waluty. Dziś rynek pozna jeszcze kilka istotnych danych z USA. Emocje wzbudzać będzie również jutrzejsza publikacja z rynku pracy.

 

Pytanie o ECB

Na tydzień przed posiedzeniem decydentów Europejskiego Banku Centralnego wspólna waluta traci na rzecz dolara. Przyczyna takiego zachowania może tkwić w doniesieniach o możliwym odwlekaniu decyzji na temat przyszłości QE. Dolar natomiast otrzymał wczoraj pokrzepiające informacje w postaci PKB oraz raportu ADP. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Skoki w notowaniach

W parze EUR/PLN dochodzi co prawda ostatnio do wahań, jednak oscylują one wciąż wokół wartości 4,25-4,26. To jak w najbliższym czasie zachowywać się będzie wspólna waluta zależeć będzie przede wszystkim od ECB. W dzisiejszym kalendarzu makro znalazły się szacunkowe dane na temat inflacji HICP w Eurolandzie. Dane przewyższyły prognozy i przy oczekiwanej dynamice 1,4% pokazały wartość 1,5%. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,25 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro payrolls

Dolar staje się coraz silniejszy również względem złotego. Dziś rynek pozna kilka ważnych danych z tego kraju, jednak można się spodziewać, że to jutrzejsze odczyty z rynku pracy wywoływać będą emocje. Tym bardziej, że apetyt znacznie podsycił raport ADP. Inwestorzy pamiętają jednak, że nie zawsze pokrywa się on z oficjalnymi danymi. Dziś średnia wartość dolara sięgnęła 3,59 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spór Polska – UE

Względnie stabilnie zachowuje się dziś frank szwajcarski. Na krajowym rynku uwagę przykuwały ważne dane. Mowa o finalnym PKB za II kwartał, a także inflacji CPI. Oba odczyty w ujęciu rocznym wkomponowały się w prognozy. Zaskoczenia więc nie było. Więcej uwagi przykuwać może kwestia sporu pomiędzy Polską, a UE. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,71.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt czeka na informacje

Funt ustabilizował dziś swoją pozycję. W kalendarzu makro zabrakło danych z tego kraju, jednak przed końcem tygodnia inwestorzy poznają jeszcze jeden odczyt. Mowa o indeksie PMI dla sektora przemysłu za sierpień. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,62 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

31.08.2017 14:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000