KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zarządzanie czasem

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej. Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. Read more

UE rozdaje darmowe bilety na podróż po Europie

Ile zapłacisz za bilet, który pozwoli Ci zwiedzić Europę ? Odpowiedź brzmi nic - o ile kończysz właśnie 18 lat. W tym roku startuje projekt, w ramach którego UE wręczy Read more

ECB oraz dane z USA. Komentarz walutowy 31.08


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartek przynosi kolejne umocnienie pozycji amerykańskiej waluty. Dziś rynek pozna jeszcze kilka istotnych danych z USA. Emocje wzbudzać będzie również jutrzejsza publikacja z rynku pracy.

 

Pytanie o ECB

Na tydzień przed posiedzeniem decydentów Europejskiego Banku Centralnego wspólna waluta traci na rzecz dolara. Przyczyna takiego zachowania może tkwić w doniesieniach o możliwym odwlekaniu decyzji na temat przyszłości QE. Dolar natomiast otrzymał wczoraj pokrzepiające informacje w postaci PKB oraz raportu ADP. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Skoki w notowaniach

W parze EUR/PLN dochodzi co prawda ostatnio do wahań, jednak oscylują one wciąż wokół wartości 4,25-4,26. To jak w najbliższym czasie zachowywać się będzie wspólna waluta zależeć będzie przede wszystkim od ECB. W dzisiejszym kalendarzu makro znalazły się szacunkowe dane na temat inflacji HICP w Eurolandzie. Dane przewyższyły prognozy i przy oczekiwanej dynamice 1,4% pokazały wartość 1,5%. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,25 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro payrolls

Dolar staje się coraz silniejszy również względem złotego. Dziś rynek pozna kilka ważnych danych z tego kraju, jednak można się spodziewać, że to jutrzejsze odczyty z rynku pracy wywoływać będą emocje. Tym bardziej, że apetyt znacznie podsycił raport ADP. Inwestorzy pamiętają jednak, że nie zawsze pokrywa się on z oficjalnymi danymi. Dziś średnia wartość dolara sięgnęła 3,59 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spór Polska – UE

Względnie stabilnie zachowuje się dziś frank szwajcarski. Na krajowym rynku uwagę przykuwały ważne dane. Mowa o finalnym PKB za II kwartał, a także inflacji CPI. Oba odczyty w ujęciu rocznym wkomponowały się w prognozy. Zaskoczenia więc nie było. Więcej uwagi przykuwać może kwestia sporu pomiędzy Polską, a UE. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,71.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt czeka na informacje

Funt ustabilizował dziś swoją pozycję. W kalendarzu makro zabrakło danych z tego kraju, jednak przed końcem tygodnia inwestorzy poznają jeszcze jeden odczyt. Mowa o indeksie PMI dla sektora przemysłu za sierpień. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,62 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

31.08.2017 14:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000