KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to Read more
spread walutowy

Spread walutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy kto choć raz wymieniał walutę spotkał się z pojęciem spreadu walutowego. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w kontekście kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy uświadomili sobie wtedy, Read more

Emocje będą wygasać (komentarz walutowy 08.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Francuscy wyborcy nie zdołali zaskoczyć rynku walutowego i ósmym prezydentem V Republiki Francuskiej został Emmanuel Macron. Inwestorzy spodziewali się takiej decyzji już po pierwszej turze wyborów, w związku z czym wiadomość została przyjęta ze spokojem.

 

Bez niespodzianek

Za silną pozycję euro w głównej parze walutowej tak naprawdę odpowiada wynik głosowania francuskich obywateli z dnia 23. kwietnia. Wtedy to Emmanuel Macron – centrysta i zwolennik budowania silnej pozycji w UE – wysunął się na pozycję lidera. Inwestorzy od tego momentu byli przeświadczeni, że to właśnie młody polityk zostanie nowym prezydentem. I nie pomylili się. Z tego powodu wczorajsze zwycięstwo dla kursu EUR/USD było przysłowiową kropką nad “i”. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje są dobre

Po francuskich wyborach silną pozycję utrzymuje złoty, który korzysta ze zmniejszonej awersji do ryzyka. Jako czynnik niepokoju odbierana była bowiem ewentualna wygrana Marine Le Pen. Dziś nie zabrakło również danych makro. Zamówienia w niemieckim przemyśle przewyższyły oczekiwania. Poprawił się również indeks obrazujący nastroje wśród inwestorów strefy euro. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,20.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Niebawem znów uwaga na Fed

Wciąż silny pozostaje złoty w parze z dolarem, choć gdy entuzjazm po zwycięstwie Emmanuela Macrona zacznie się wyciszać, uwaga znów skieruje się na Rezerwę Federalną. Inwestorzy spodziewają się bowiem, że w trakcie czerwcowego posiedzenia FOMC może dojść do podniesienia stóp procentowych. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,84 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank nadal słaby

Osłabiony jest również kurs franka szwajcarskiego. Notowania tej pary do końca tygodnia związane będą z nastrojami ogólnoświatowymi, ponieważ ważniejsze krajowe dane zostaną przedstawione dopiero w piątek. Wtedy też agencja Moody’s dokona oceny ratingu Polski. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,86.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Jedni zostają, inni odchodzą
Choć wczoraj zwolennicy Unii Europejskiej odetchnęli z ulgą, to nie zmienia to faktu, że Wielka Brytania i tak niebawem opuści jej struktury. Ważne z tej perspektywy będą zapowiedzianie na 8. czerwca wybory. W tym tygodniu natomiast inwestorzy skupiać się będą na “super czwartku” kiedy to BoE podejmie decyzję w sprawie stóp i opublikowany zostanie raport o inflacji. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,97.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.05.2017 15:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000