KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more
skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   Read more

Emocje i decyzje. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 22-26.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek tygodnia przyniósł tragiczne informacje o ataku bombowym w Wielkiej Brytanii. Mimo nasilających się napięć geopolitycznych rynek śledził wiadomości, mogące wskazać, jakie decyzje będą zapadać w nadchodzących miesiącach w dwóch bankach centralnych.

 

Polityka dwóch banków

Wahania w głównej parze oscylowały między wartościami 1,11-1,12. Z początkiem nowego tygodnia euro zostało umocnienie słowami Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec zwróciła uwagę na słabość EUR, wynikającą z polityki ECB – natomiast plany banku wciąż pozostają niejasne. Wystąpienie Mario Draghiego zostało odebrane przez inwestorów neutralnie. Więcej emocji mogły wywołać słowa członków Fed, choć kwestia czerwcowej podwyżki wydaje się być ze strony rynku niemal przesądzona. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty ma silną pozycję

To był kolejny dobry tydzień dla polskiej waluty. Jeszcze we wtorek kurs EUR/PLN sięgał wartości 4,20, jednak w kolejnych dniach doszło do spadku w obrębie tej pary. Złoty zyskuje przede wszystkim na fali nastrojów zewnętrznych, jednak solidne dane z polskiej gospodarki stanowią dla niego dobry fundament. Kalendarz makro dla Strefy Euro prezentował się w tym czasie skromnie. Inwestorzy zapoznali się jedynie z postawą prezesa ECB oraz indeksami PMI dla obu sektorów. Nieco więcej informacji napłynęło z Niemiec. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,18.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dwie czy trzy podwyżki?

Na wykresie USD/PLN nie zabrakło wzniesień, jednak polska waluta wciąż pozostaje mocna. Dolar natomiast zmaga się z obawami rynku o realizację planów gospodarczych Donalda Trumpa na tle skandali. Nie pomaga również niemalże pełne przekonanie o podniesieniu stóp procentowych na posiedzeniu FOMC 14. czerwca. Wciąż jednak nie brakuje pytań o dalsze plany Fed, co do ścieżki podwyżek. Pod tym względem kluczowe będą dane makro. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Gospodarka się rozpędza

Krajowy kalendarz danych prezentował się okazale w tym tygodniu, a rola prezentowanych publikacji była raczej drugoplanowa. Co jednak nie zmienia faktu, że polska gospodarka okazuje się być w całkiem dobrej kondycji. Zauważają to zresztą konsumenci, ponieważ wskaźnik przedstawiający ich ufność wzrósł do najwyższej wartości w historii tego badania. Pozycja złotego w parze z frankiem pozostaje na chwilę obecną silna. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,84.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Pojawiają się obawy

To nie był łatwy tydzień dla funta. Poniedziałkowy zamach po koncercie w Manchesterze przypomniał o ryzyku geopolitycznym i to tuż przed wyborami w tym kraju. Zapowiedziane zostały one przez Theresę May na 8. czerwca. Również publikowane dane z tego kraju nie spełniały oczekiwań inwestorów. GBP od poniedziałku traci na wartości i dziś średni kurs tej waluty wynosi 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.05.2017 15:15
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000