KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

finanse polaków - 11 ekspertów

Waluta, rynki i oszczędzanie – 11 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.   Read more
Założenie konta walutowego PKO BP

Konto walutowe w PKO BP? Co warto wiedzieć przed założeniem?

Największy polski bank inwestuje od 2011 roku w tworzenie nowego, przyjaznego wizerunku. Jest więc Szymon Majewski w wielu odsłonach, są konta za zero złotych i tanie kredyty. Sprawdźmy, czy w Read more

Emocje pozostawione na wieczór (komentarz walutowy 14.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek musi się uzbroić w cierpliwość, ponieważ kluczowe informacje dnia zaprezentowane będą dopiero wieczorem. Czas oczekiwania wypełnia kalendarz makroekonomiczny,  w którym znalazły się dane z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz USA.

 

Wieczorem uwaga na Fed

O godzinie 20:00 zostanie zaprezentowany wynik posiedzenia FOMC i sporym zaskoczeniem byłoby, gdyby nie doszło do drugiej podwyżki w tym roku. Rynek jest o niej niemal przekonany stąd najwięcej zainteresowania mogą wywołać dalsze plany banku odnośnie polityki pieniężnej. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,12.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Bez niespodzianek

Euro w parze ze złotym jest dziś silniejsze i w kulminacyjnym momencie jego wartość wskazała 4,20. W trakcie dzisiejszej sesji zaprezentowane zostały dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Niemczech, które okazały się zgodne z wcześniejszymi prognozami. Nieco później inwestorzy zapoznali się z produkcją przemysłową w Strefie Euro, która również nie okazała się zaskoczeniem. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,19 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Dolar nieznacznie dziś zyskuje w parze ze złotym. Do czasu aż FOMC poda decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych w USA publikowane będą ważne dane, takie jak sprzedaż detaliczna czy inflacja konsumencka. Kluczowe znaczenia ma jednak to, jaki komunikat pojawi się dziś ze strony Fed. Wieczorem konferencja prezes Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,74 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Mało danych

Z krajowego punktu widzenia, dziś poznamy podaż pieniądza M3, jednak odczyt nie będzie miał istotniejszego wpływu na wycenę złotego. Nastroje rynku kumulują się wokół Rezerwy Federalnej. “Jastrzębi” komunikat może zaciążyć na sytuacji polskiej waluty. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,85.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 
Dziś Fed, jutro BoE

Dla funta ważna będzie jutrzejsza sesja, choć i dziś nie zabrakło informacji gospodarczych z Wielkiej Brytanii. Stopa bezrobocia utrzymała się na dotychczasowym poziomie, a ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła. Więcej informacji z tego kraju napłynie w czwartek, wtedy też BoE zaprezentuje decyzję w sprawie stóp procentowych. Średnia wartość funta wyniosła dziś 4,76 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.06.2017 13:34
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000