KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more
Błąd w przelewie, zły numer konta

Błąd w przelewie – jak naprawić kosztowną pomyłkę?

Opłaty za mieszkanie, zakupy w Wielkiej Brytanii, wymiana walut w Ekantor.pl. Wszystko załatwisz niemalże jednym kliknięciem. Co jednak zrobić, gdy po zaakceptowaniu transakcji okaże się, że podałeś błędne dane? Read more

Emocje wciąż przed nami (komentarz walutowy 23.03.2107)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała spokojnie. Inwestorzy wciąż czekają na przebieg głosowania w sprawie zastąpienia programu Obamacare. W międzyczasie rynek zapoznał się z danymi z Wielkiej Brytanii i USA.

 

Pytania o Obamacare

Czwartek dolar jest nieznacznie silniejszy, jednak nie można powiedzieć by sentyment do amerykańskiej waluty powrócił. Za słabość dolara w ostatnim czasie odpowiadała w dużej mierze „gołębia” postawa członków Rezerwy Federalnej, jednak dziś dodatkowym czynnikiem mogącym mieć wpływ na jego kurs jest głosowanie w sprawie zastąpienia reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty znów mocniejszy

Dziś ponownie umocnił się polski złoty w parze z euro. Za ruch ten odpowiedzialne są przede wszystkim nastroje w głównej parze walutowej. Siła złotego obserwowana w ostatnich dniach związana była z uspokojeniem emocji wokół wyborów we Francji. Jeszcze dziś przed południem kurs euro sięgał wartości 4,28 PLN. Następnie osłabił się i średnie notowania EUR/PLN wyniosły 4,26.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Wzrosła ilość wniosków składanych o zasiłek na bezrobotnych w USA, w dodatku wartość 258 tys. przewyższa również rynkowe prognozy. W dalszej części dnia zza oceanu napłyną także dane dotyczące liczby sprzedanych domów. Dziś inwestorzy zwrócili również uwagę na wystąpienie przedstawicieli Fed, w tym Janet Yellen, jednak do rangi wydarzenia dnia urasta wieczorne głosowanie. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,95 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spokojnie i stabilnie

Z krajowych danych inwestorzy mogli dziś poznać wskaźnik stopy bezrobocia, który zgodnie z prognozami wyniósł 8,5%. Opublikowany został również protokół z ostatniego posiedzenia RPP.  Kurs CHF/PLN został dziś ustabilizowany i notowania szwajcarskiej waluty nie zdołały wyjść powyżej wartość 4,00 PLN. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt na tle niepokojów

Tragiczne wydarzanie w Wielkiej Brytanii nie wywołały presji na walucie tego kraju i funt kontynuował dziś wzrost wywołany solidnymi danymi o inflacji. Podsyciły one bowiem apetyt na podwyżkę stóp procentowych przez BoE. Nie należy jednak zapominać o Brexcie, którego początek zaplanowany jest na 29 marca. Dzisiejsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej okazały się znacznie powyżej oczekiwań. Dziś średni kurs GBP osiągnął wartość 4,95 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.03.2017 14:37
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000