KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe, wymiana walut online

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z Read more
konferencja, kryptowaluty, crypto future conference, Ekantor.pl

Crypto Future Conference – 23 marca Wrocław

Już 23 marca we Wrocławiu odbędzie się konferencja poświęcona tematyce kryptowalut - Crypto Future Conference. Uczestnicy otrzymają konkretną i praktyczną wiedzę, ale również będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach. Read more

Emocje wciąż przed nami (komentarz walutowy 23.03.2107)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała spokojnie. Inwestorzy wciąż czekają na przebieg głosowania w sprawie zastąpienia programu Obamacare. W międzyczasie rynek zapoznał się z danymi z Wielkiej Brytanii i USA.

 

Pytania o Obamacare

Czwartek dolar jest nieznacznie silniejszy, jednak nie można powiedzieć by sentyment do amerykańskiej waluty powrócił. Za słabość dolara w ostatnim czasie odpowiadała w dużej mierze „gołębia” postawa członków Rezerwy Federalnej, jednak dziś dodatkowym czynnikiem mogącym mieć wpływ na jego kurs jest głosowanie w sprawie zastąpienia reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty znów mocniejszy

Dziś ponownie umocnił się polski złoty w parze z euro. Za ruch ten odpowiedzialne są przede wszystkim nastroje w głównej parze walutowej. Siła złotego obserwowana w ostatnich dniach związana była z uspokojeniem emocji wokół wyborów we Francji. Jeszcze dziś przed południem kurs euro sięgał wartości 4,28 PLN. Następnie osłabił się i średnie notowania EUR/PLN wyniosły 4,26.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Wzrosła ilość wniosków składanych o zasiłek na bezrobotnych w USA, w dodatku wartość 258 tys. przewyższa również rynkowe prognozy. W dalszej części dnia zza oceanu napłyną także dane dotyczące liczby sprzedanych domów. Dziś inwestorzy zwrócili również uwagę na wystąpienie przedstawicieli Fed, w tym Janet Yellen, jednak do rangi wydarzenia dnia urasta wieczorne głosowanie. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,95 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spokojnie i stabilnie

Z krajowych danych inwestorzy mogli dziś poznać wskaźnik stopy bezrobocia, który zgodnie z prognozami wyniósł 8,5%. Opublikowany został również protokół z ostatniego posiedzenia RPP.  Kurs CHF/PLN został dziś ustabilizowany i notowania szwajcarskiej waluty nie zdołały wyjść powyżej wartość 4,00 PLN. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt na tle niepokojów

Tragiczne wydarzanie w Wielkiej Brytanii nie wywołały presji na walucie tego kraju i funt kontynuował dziś wzrost wywołany solidnymi danymi o inflacji. Podsyciły one bowiem apetyt na podwyżkę stóp procentowych przez BoE. Nie należy jednak zapominać o Brexcie, którego początek zaplanowany jest na 29 marca. Dzisiejsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej okazały się znacznie powyżej oczekiwań. Dziś średni kurs GBP osiągnął wartość 4,95 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.03.2017 14:37
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000