KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja ... Czytaj całość
Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie ... Czytaj całość

Emocje wokół banków. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 06-10.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W kończącym się dziś tygodniu uwagę przykuwały przede wszystkim informacje dotyczące postawy poszczególnych banków centralnych. Decyzję w sprawie polityki monetarnej podjął ECB, a także RPP. Z kolei w najbliższą środę swoje stanowisko zajmie FOMC. Rynek jest niemal przekonany, że w USA dojdzie do podniesienia stóp procentowych.

 

Dolar bez euforii

Zeszłotygodniowe wystąpienia przedstawicieli Fed, w tym prezes banku centralnego, choć wyraźnie zasygnalizowały gotowość do podniesienia stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu, to nie zdołały podbić wyceny dolara. Z podobną reakcją spotkał się dzisiejszy raport z rynku pracy. Inwestorzy są już przekonani, co do decyzji jaka zostanie ogłoszona 15.marca i znaczenie mają dla nich teraz przede wszystkim plany Fed, w kwestii tempa i ilości podobnych ruchów w najbliższych miesiącach. Dziś średni kurs EUR/USD osiągnął 1,06.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Korzystna koniunktura

Śladem ogólnoświatowych nastrojów powędrował złoty, który osłabił się w parze z euro. W kulminacyjnym momencie notowanie EUR/PLN sięgnęły wartości 4,33. Za siłę euro odpowiadała nie tylko sytuacja w głównej parze walutowej, ale również nieco bardziej “jastrzębi” komunikat ze strony Mario Draghiego oraz uspokojenie emocji związanych z sytuacją polityczną w Europie. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar wyczekuje podniesienia stóp

Przez ostatnie dni dolar próbował skorygować spadek, do jakiego doszło w parze z polską walutą pod koniec ubiegłego tygodnia. Dziś inwestorzy zapoznali się z danymi dotyczącymi sytuacji na amerykańskim rynku pracy, jednak po solidnym odczycie raportu ADP, nie wywołały silnych emocji. Z racji, że rynek przekonany jest o tym, że pierwsza w tym roku podwyżka ze strony FOMC nastąpi na marcowym posiedzeniu, znaczenia zaczynają nabierać wiadomości, które będą sugerować możliwość takiego ruchu w czerwcu. Dziś średnie notowania USD/PLN wyniosły 4,06.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

RPP wciąż bez zmian

W tym tygodniu RPP zdecydowała się na pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Komunikat ten był neutralny dla złotego, który pozostaje pod wpływem nastrojów globalnych. Ze słów prezesa NBP wynika, że podwyżek stóp nie należy się zbyt prędko spodziewać. Adam Glapiński poinformował również o nowych ustaleniach w sprawie rozwiązania kwestii frankowiczów. Szczegóły na ten temat mają zostać przedstawione niebawem. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,02 PLN.
CHF/PLN

Funt nadal słaby

Osłabiony pozostaje kurs funta, który od piątku utrzymuje się poniżej wartości 5,00. Na jego słabość wpłynęły nie tylko nastroje światowe, ale również kolejne doniesienia w sprawie Brexitu. Uwagę zwróciły słowa Philipa Hammonda – ministra finansów – który zauważył, że przy obecnej sytuacji gospodarczej, rząd może sobie pozwolić na twardsze negocjacje z UE. Dziś rynek zapoznał się ze słabszymi danymi na temat produkcji przemysłowej w tym kraju. Średnia wartość GBP/PLN osiągnęła dziś 4,94.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.03.2017 15:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000