Emocje wokół reformy Trumpa. Komentarz walutowy 10.11.2017

Kalendarz makroekonomiczny w tym tygodniu okazał się dość skromny. Piątkowa sesja nie okaże się wyjątkiem. Wśród nielicznych danych znajdują się m.in. odczyty z Wielkiej Brytanii i USA.

 

Obawy o reformę podatkową

Skromny kalendarz danych makroekonomicznych sprawia, że tym silniej uwagę inwestorów skupiają informacje na temat reformy podatkowej Donalda Trumpa. Obawy o brak porozumienia w tej kwestii w obozie Republikanów mogły stać się przyczyną podbicia awersji do dolara.

Dane z Wielkiej Brytanii

W dzisiejszym kalendarzu nie znalazło się zbyt wiele informacji. W pierwszej połowie dnia opublikowane zostaną dane z Wielkiej Brytanii. O 10:30 zaprezentowany zostanie bilans handlu zagranicznego oraz wyniki produkcji przemysłowej. W kontekście tego kraju warto również śledzić wiadomości na temat brexitu. Dziś w Brukseli kończy się kolejna runda pierwszego etapu negocjacji.

 

USA: raport Uniwersytetu Michigan

Jak widać przed weekendem nie poznamy zbyt wielu informacji. Poza wyżej wymienionymi w Stanach Zjednoczonych zostanie opublikowany wstępny raport Uniwersytetu Michigan. W strefie euro natomiast mamy kontynuację wystąpienia po stronie ECB. Na jutro zaplanowane jest przemówienie M.Draghiego.

 

Wydarzenia gospodarcze:

10:30 Bilans handlu zagranicznego (GBP) – Wielka Brytania
10:30 Wyniki produkcji przemysłowej – Wielka Brytania
13:30 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Yves Mersch) – Strefa Euro
16:00 Raport Uniwersytetu Michigan, wst. – USA

10.11.2017
Katarzyna Orawczak