KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more
wydarzenia kulturalne w europie / Ekantor.pl kulturalnie - styczeń 2018

Ekantor.pl kulturalnie – propozycje na styczeń 2018

Praga, Wenecja, Amsterdam czy Poznań? Na kulturalnej mapie Europy są dziesiątki miejsc wartych odwiedzenia. Każdego miesiąca szukaj interesujących wydarzeń, wybieraj kierunek i w drogę!   Karnawał w Wenecji Read more

Emocje wokół reformy Trumpa. Komentarz walutowy 10.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kalendarz makroekonomiczny w tym tygodniu okazał się dość skromny. Piątkowa sesja nie okaże się wyjątkiem. Wśród nielicznych danych znajdują się m.in. odczyty z Wielkiej Brytanii i USA.

 

Obawy o reformę podatkową

Skromny kalendarz danych makroekonomicznych sprawia, że tym silniej uwagę inwestorów skupiają informacje na temat reformy podatkowej Donalda Trumpa. Obawy o brak porozumienia w tej kwestii w obozie Republikanów mogły stać się przyczyną podbicia awersji do dolara.

Dane z Wielkiej Brytanii

W dzisiejszym kalendarzu nie znalazło się zbyt wiele informacji. W pierwszej połowie dnia opublikowane zostaną dane z Wielkiej Brytanii. O 10:30 zaprezentowany zostanie bilans handlu zagranicznego oraz wyniki produkcji przemysłowej. W kontekście tego kraju warto również śledzić wiadomości na temat brexitu. Dziś w Brukseli kończy się kolejna runda pierwszego etapu negocjacji.

 

USA: raport Uniwersytetu Michigan

Jak widać przed weekendem nie poznamy zbyt wielu informacji. Poza wyżej wymienionymi w Stanach Zjednoczonych zostanie opublikowany wstępny raport Uniwersytetu Michigan. W strefie euro natomiast mamy kontynuację wystąpienia po stronie ECB. Na jutro zaplanowane jest przemówienie M.Draghiego.

 

Wydarzenia gospodarcze:

10:30 Bilans handlu zagranicznego (GBP) – Wielka Brytania
10:30 Wyniki produkcji przemysłowej – Wielka Brytania
13:30 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Yves Mersch) – Strefa Euro
16:00 Raport Uniwersytetu Michigan, wst. – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

10.11.2017 09:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000