KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wysoka rata kredytu we franku

Czy kredyt walutowy jest opłacalny?

Kredyty nie są tanie. I wciąż pojawia się pytanie - jaki kredyt wybrać - w złotych polskich czy też w obcej walucie? Czy w ogóle pożyczkę walutową można dzisiaj zaciągnąć Read more
oszczędzanie, świnka, skarbonka, bank, Ekantor.pl

Świnia czy jednak bank – poznaj sposoby oszczędzania Polaków i znajdź coś dla siebie

Pod względem oszczędzania jesteśmy w ogonku narodów Europy. Jedna trzecia Polaków nie odkłada nic na później, a połowa rodaków czuje się niepewnie finansowo. Może problem tkwi w metodach oszczędzania?   Read more

Euro zaskakuje (komentarz walutowy 06.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wynik włoskiego referendum w teorii powinien osłabić euro, tymczasem kurs głównej pary niespodziewanie powędrował do pozycji 1,07. Z mniejszej atrakcyjności amerykańskiej waluty skorzystał złoty. Kluczowe jednak okażą się najbliższe dni, w których rynek pozna stanowisko ECB oraz Fed.

 

Kurs euro zadziwia

Inwestorzy najwidoczniej nie przestraszyli się aż tak bardzo niepokojami rozsianymi wokół włoskiego referendum i po pierwszej spadkowej reakcji, euro sięgnęło po pozycję 1,07. Biorąc pod uwagę kalendarz danych makroekonomicznych, to nie koniec perturbacji na głównej parze walutowej. W czwartek rynek skupi się na wypowiedzi prezesa ECB Mario Draghiego, tuż po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych. Natomiast 14 grudnia decyzję w tej kwestii podejmie Fed. Niewykluczone, że zacieśnienie polityki zwiększy atrakcyjność dolara, ale o wiele ważniejsze będą sygnały odnośnie scenariusza Rezerwy Federalnej na 2017 rok. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Ryzyko nad Europą

Euro sięgnęło po pozycję 4,50 w parze z polskim pieniądzem, który znalazł się w niekorzystnym dla siebie trendzie globalnym. Po południu wspólna waluta odnotowała dość silny spadek. Za ruchem tym nie opowiedziały się żadne publikacje, co może świadczyć o małej stabilności w tej parze. Ze Strefy Euro napłynęły w tym czasie dane o finalnym PKB za trzeci kwartał, które nie były zaskoczeniem dla rynku i wyniosły  0,3%. Włoskie referendum nie jest jednak jedynym czynnikiem ryzyka zbierającym się nad Europą. W 2017 odbędą się bowiem wybory w Holandii, Niemczech i Francji, a to może skłaniać M. Draghiego do dużej ostrożności w wypowiedziach, która mogłaby osłabiać euro. Dziś średni kurs wspólnej waluty osiągnął 4,47 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

W pełnej gotowości

Wraz ze wzrostem atrakcyjności wspólnej waluty umocnił się złoty w parze z dolarem. Sytuacja ta może okazać się jednak chwilowa, ponieważ 14 grudnia zapadnie decyzja w sprawie podwyższenia stóp procentowych w USA. Choć temat ten jest już zdyskontowany przez rynek, a publikowane dane nie wywołują silnej reakcji, to dolar może spróbować powrócić na szczyt po ogłoszeniu decyzji. Później ważniejsze okaże się nastawienie przedstawicieli Fed. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,16 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank ustępuje

Głębszy oddech mogą dziś wziąć także polscy kredytobiorcy. Przez większą część sesji złoty zachowywał się stabilnie względem franka po czym odnotował spadek do wartości 4,13. Przyczyną takiej sytuacji jest najprawdopodobniej uspokojenie dolara, co podziałało kojąco na waluty rynków wschodzących. W tym tygodniu krajowy kalendarz danych jest niemalże pusty. W środę RPP spotka się w sprawie wysokości stóp procentowych, ale rynek nie spodziewa się zmian. Dziś średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bezbolesny Brexit

Lepiej radzi sobie polski pieniądz w parze z funtem, ale wykres wskazuje, że brytyjska waluta nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania. Notowania funta może wspierać postawa Kanclerza Skarbu Wielkiej Brytanii – Philipa Hammonda. Według niego rozwód z Unią Europejską powinien odbywać się stopniowo. Dziś średni kurs funta osiągnął 5,32 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.12.2016 15:16
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000