KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more

W świat z Ekantor.pl #3: Ile wart jest dolar w Ameryce Środkowej?

Mijają dwa miesiące od momentu, kiedy Mateusz Koszela wyruszył w podróż autostopem. Tym razem przygoda zaprowadziła go do Ameryki Środkowej, gdzie dowiedział się, jaką wartość ma dolar amerykański i ile Read more

Euro zyskuje. Komentarz walutowy 10.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Chociaż w kalendarium nie znalazło się zbyt wiele informacji, to można było dostrzec spadek atrakcyjności dolara. Wynika to m.in. z uspokojenia emocji po europejskiej stronie.

 

Sytuacja geopolityczna na pierwszym planie

Na początku nowego tygodnia to głównie sytuacja geopolityczna na świecie odpowiedzialna jest za kształtowanie rynkowych nastrojów, ponieważ kalendarz danych prezentuje się dość ubogo. Uwagę w tym czasie przykuwały przede wszystkim wydarzenia w Hiszpanii, Korei Północnej oraz zaostrzenie dialogu pomiędzy USA i Turcją. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Niepodległość Katalonii

Atmosfera panująca na rynku pozwala dać nieco wytchnienia złotemu. Kurs EUR/PLN schodzi poniżej 4,30. Nie oznacza to jednak, że emocje jeszcze dziś nie powrócą, choć wydaje się, że kwestia niepodległości Katalonii oddala się, a to uspokaja rynek. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na podwyżkę

Dolar osuwa się dziś na wykresie ze złotym, nie oznacza to jednak, że rynek odwraca się od tej waluty. Wciąż posiada on silne zaplecze w postaci możliwych decyzji Fed. Inwestorzy spodziewają się, że w trakcie grudniowego posiedzenia, dojdzie do trzeciej podwyżki stóp procentowych. Dziś po południu inwestorzy poznają jeszcze stanowisko szefa Fed z Minneapolis. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,64 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank słabszy

Kolejny dzień bez krajowych danych, a złoty pozostaje pod wpływem nastrojów panujących na szerokim rynku. Dziś natomiast mogliśmy zapoznać się z danymi o sytuacji na szwajcarskim rynku pracy. Odczyty wypadły nieco powyżej prognoz. Złoty w parze z frankiem jest dziś silniejszy. Średnia wartość kursu CHF/PLN wyniosła dziś 3,73 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt stabilniej

Ustabilizowała się dziś pozycja funta. W zeszłym tygodniu stracił on w związku z doniesieniami na temat przyszłości Theresy May na stanowisku premier. Doniesienia te okazały się jednak być nad wyraz. Dziś poznaliśmy natomiast dane z Wielkiej Brytanii. Wyniki produkcji przemysłowej, w mniejszym lub większym stopniu, zaprezentowały się powyżej prognoz. Rozczarowanie mógł przynieść bilans handlu zagranicznego. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,80.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.10.2017 14:33
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000