KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dane klientów bankowych

Dane klientów banków i informacje o rachunkach trafiły na sprzedaż

Idea Bank, mBank, Credit Agricole i ING Bank Śląski - jeżeli posiadasz rachunek, w którymś z tych banków to niestety informacje o Tobie i Twoim koncie mogły trafić do sieci. Read more

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more

Fed i ECB bez większych emocji (komentarz walutowy 25.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Protokół z posiedzenia FOMC nie zdołał zmienić nastawienia wobec czerwcowej decyzji w sprawie stóp procentowych. Dodatkowych emocji na rynek walutowy nie wprowadził również Mario Draghi, w związku z powyższym uwaga znów kieruje się na dane – a tych dziś jak na lekarstwo.

 

Bez niespodzianek
W połowie tygodnia inwestorzy śledzili informacje napływające z dwóch banków centralnych – Fed oraz ECB, jednak z ani jednej, ani drugiej strony nie pojawiły się niespodzianki. Rynek jest niemal pewien, że na spotkaniu 14. czerwca FOMC ogłosi podniesienie stóp procentowych. Mimo to, chwilowe podsycenie apetytu na dolara zostało powstrzymane i dziś średni kurs EUR/USD powrócił do wartości 1,12.
EUR/USD

źródło: Bankier.pl

 

Nie będzie więcej danych
Bez danych do końca tygodnia prezentuje się kalendarz makro Strefy Euro, jednak przyszły tydzień również nie będzie pod tym względem bogaty. W dodatku postawa Mario Draghiego nie wniosła zbyt wiele nowych informacji. Dziś choć kurs EUR/PLN wędruje w górę, to jednak nie zagraża on silnej pozycji polskiej waluty i dziś średnia wartość EUR wyniosła 4,17  PLN.
EUR/PLN

źródło: Bankier.pl

 

Spadki i wzrosty
FOMC nie wsparł dolara również w parze ze złotym i wczoraj wieczorem doszło jeszcze do spadku w obrębie USD/PLN. Dziś ruch ten w pewnym stopniu został wycofany, jednak złoty wciąż pozostaje atrakcyjną walutą. W trakcie dzisiejszej sesji uwagę zwrócą jeszcze dane ze Stanów Zjednoczonych. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,72 PLN.
USD/PLN

źródło: Bankier.pl

 

Krajowe wiadomości
Podobnie zachowuje się dziś kurs franka szwajcarskiego, jednak pozycja tej waluty wciąż pozostaje relatywnie słaba. W trakcie dzisiejszej sesji GUS opublikował dane na temat stopy bezrobocia (7,7%), a także raport z ostatniego posiedzenia RPP. Przed weekendem inwestorzy zapoznają się natomiast ze wskaźnikiem wyprzedzającym koniunktury. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,83 .
CHF/PLN

źródło: Bankier.pl

 

PKB w Wielkiej Brytanii
Dziś rynek zapoznał się ze zrewidowanym PKB w Wielkiej Brytanii. W I kwartale – w ujęciu rok do roku – PKB wykazało dynamikę 2,0% przy spodziewanym 2,1%. Funt dziś zyskuje wobec złotego, jednak patrząc z perspektywy tygodnia jego pozycja została mocno nadwyrężona. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,83 PLN .
GBP/PLN

źródło: Bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

25.05.2017 14:33
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000