KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Po ile euro, kiedy kupować euro

Ile kosztuje euro i kiedy najlepiej jest je kupować?

Nie trzeba być aktywnym uczestnikiem rynku walutowego, by mieć świadomość jego zmienności. Stąd nawet osoby nie mające doświadczenia w inwestowaniu, planując wymianę zaczynają porównywać kursy nawet kilka dni wcześniej - Read more
intrastat, firmy, przedsiębiorca, Ekantor.pl

Intrastat – co to jest, jak działa i co oznacza dla przedsiębiorców?

Od kiedy handel wewnątrz Wspólnoty został przepisami zbliżony do obrotu krajowego, instytucje statystyczne przestały mieć możliwość zbierania danych o przepływie towarów. Aby tę lukę wypełnić stworzono Intrastat - narzędzie monitorujące Read more

Funt zyskał, złoty stracił. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 11-15.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kończący się dziś tydzień na rynku walutowym przyniósł przede wszystkim umocnienie funta i poprawę atmosfery wokół dolara. Był to jednak trudny czas dla złotego, który stracił na wartości m.in. w związku ze sporem na linii Polska – KE.

 

Oddech dla dolara

Jeszcze przed weekendem dolar spodziewał się najgorszego. Okazało się jednak, że huragan Irma uderzył we Florydę z mniejszą siłą niż zakładano, a Korea Północna nie zdecydowała się w sobotę przeprowadzić próby bombowej, co nie oznaczało jednak zaniechanie tego pomysłu i dziś świat obiegły informacje o wystrzelonym pocisku. Mimo to główna para walutowa zachowała relatywny spokój kumulując emocje m.in. wokół danych. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,19.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Przyszłość QE

Po stronie europejskiej wciąż kluczowe pozostaje pytanie o przyszłą politykę ECB. Rynek spodziewa się, że w październiku bank poinformuje o swoich planach w sprawie programu QE. W strefie euro w ostatnich dniach nie publikowano zbyt wielu danych. Uwaga skierowana była przede wszystkim na słowa członków banku europejskiego. Mimo to złoty stracił w parze z euro, czego przyczyną był m.in. komunikat KE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar dostał wsparcie

Wiele interesujących danych zostało zaprezentowanych natomiast w USA. Inwestorzy skupili się przede wszystkim na czwartkowej inflacji konsumenckiej, która wskazała wyższą dynamikę od tej prognozowanej. To dodatkowo wsparło dolara. Podobnie jak informacje o możliwym uzyskaniu porozumienia pomiędzy Donaldem Trumpem, a Kongresem. Dziś średnia wartość dolara pokazała wartość 3,57 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Decyzja banku szwajcarskiego

Czwartek był również ważnym dniem z punktu widzenia szwajcarskiej waluty. Tam emocje kumulowały się wokół posiedzenie SNB w sprawie stóp procentowych. Polityka pieniężna banku nie została – jak się tego spodziewano – zmieniona, jednak komunikat po posiedzeniu został odebrany jako łagodny. W Polsce natomiast mimo kilku ważnych danych w centrum zainteresowania znalazł się spór z KE. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,72.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt odbudowuje siłę
Ten tydzień zdecydowanie należał do funta. Lepsze dane makroekonomiczne,a także niemożność wykluczenia przyszłych podwyżek ze strony BoE wspomogły notowania brytyjskiej waluty, której kurs w poniedziałek pokazywał wartość 4,64 PLN. Dziś średnie notowania GBP/PLN wynoszą 4,85 PLN.
GBP/PLN


cele informacyjne komentarz walutowy

15.09.2017 14:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000