KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

przepisy, prawo, konstytucja biznesu, ustawa, Ekantor.pl

Konstytucja biznesu – co oznacza dla początkujących przedsiębiorców?

30 kwietnia weszła w życie tzw. konstytucja biznesu - flagowy projekt Ministerstwa Rozwoju przygotowany pod okiem Mateusza Morawieckiego. Nowe przepisy wprowadzają wiele istotnych zmian dla przedsiębiorców. Również dla tych, którzy Read more
rok na rynku walutowym

2017 – rok niepewności i ważnych wyborów [podsumowanie walutowe]

Początek nowego roku to doskonała okazja do tego, by podsumować wydarzenia roku ubiegłego. 2017 przejdzie do historii jako rok politycznych niepewności, wyczekiwania na decyzje banków centralnych, stawiania pytań o przyszłość Read more

Inflacja bazowa w Polsce (komentarz walutowy 14.08.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kolejny poniedziałek z niewielką ilością danych rozpoczyna się stosunkowo spokojnie. Lokalnie dziś uwagę przykuwały wskaźniki inflacji bazowej, natomiast na szerokim rynku zabrakło ważniejszych pozycji. Kolejne podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych są coraz mniej prawdopodobne.

 

Ważniejsze dane makroekonomiczne:

Polska

Inflacja bez cen żywności i energii (r/r) Aktualne Prognozy Poprzednio
0,8%  0,8% 0,8%

 

Inne czynniki mające wpływ na kurs walut:

Główna para walutowa:
Zmniejsza się awersja do ryzyka zauważalna na EUR/USD, od piątku testowane są okolice 1,18. Wysokie notowania w dużej mierze wynikają jednak ze słabszej kondycji do dolara. Potwierdziły to piątkowe dane z USA, gdzie zgodnie z oczekiwaniami odnotowano ograniczone wzrosty cen w USA. W strefie euro mieliśmy dziś odczyt dot. produkcji przemysłowej, który nie miał większego wpływu na rynki (-0,6% z prognozowanych -0,4). Ten tydzień będzie jednak bogaty w odczyty istotne dla głównej pary. Wtorek to dane z USA (sprzedaż detaliczna). Z danych makro ze strefy euro czekamy przede wszystkim na drugi odczyt PKB (środa), a także efekty posiedzenia ECB (czwartek).

Pary powiązane ze złotym
Złotówka ciągle pod ciężarem sytuacji na szerokim rynku i niepewności politycznych wewnątrz kraju, powoli odrabia straty z poprzedniego tygodnia – odnotowano wzrosty w parze z euro oraz frankiem. Poza dzisiejszym odczytem w tym tygodniu w Polsce czekamy jeszcze na pierwsze szacunki PKB, dane z produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej, wyniki sprzedaży detalicznej oraz przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzeń.

Zachowanie walut w trakcie dzisiejszej sesji:

EUR/USD średnia wartość 1,17
Po danych o inflacji CPI z piątku EUR/USD wzrosło powyżej poziomu 1,1840. Dziś można zauważyć próbę powrotu. Czekamy na czwartkowe posiedzenie ECB.

EUR USD kursy walut Ekantor.pl

źródło: bankier.pl


EUR/PLN średnia wartość 4,28

Złotówka nieco silniejsza. W perspektywie niższej płynności (ze względu długi weekend) podniesiono ryzyko dotarcia do granicy 4,30.

EUR PLN kursy walut Ekantor.pl

źródło: bankier.pl


USD/PLN średnia wartość 3,62

Po piątkowych publikacjach krajowa waluta umocniła się wobec słabego dolara. Dziś kurs oscyluje w okolicach 3,61-3,62.

USD PLN kursy walut Ekantor.pl

źródło: bankier.pl


CHF/PLN średnia wartość 3,76

Względem poprzedniego tygodnia frank stracił wobec złotówki. PLN dziś przez cały dzień się umacnia.

CHF PLN kursy walut Ekantor.pl

źródło: bankier.pl


GBP/PLN średnia wartość 4,72

Funt ciągle znajduje się pod ciężarem decyzji z zeszłego roku dot. brexitu. Dziś PLN nieco się umacnia a kurs ustabilizował się w przedziale 4,70-4,72.

GBP PLN kursy walut Ekantor.pl

źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.08.2017 15:17
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000