KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie Read more
biznesplan, firma, rozpoczęcie działalności, finanse, przedsiębiorstwo, Ekantor.pl

Jak napisać dobry biznesplan?

Otwierasz firmę? Masz pomysł, pieniądze, ludzi i rozpoznanie rynku? W zasadzie możesz startować, ale brakuje konkretów. Potrzebujesz zatem biznesplanu - czegoś, co w przejrzysty sposób określi kierunek działania. Zobacz do Read more

Inflacja w Polsce. Komentarz walutowy 13.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To może być interesujący tydzień na rynku walutowym, zwłaszcza z powodu jutrzejszego spotkania szefów banków centralnych. Nim jednak do niego dojdzie, warto spojrzeć na kalendarz makroekonomiczny. Dziś poznamy ważne dane z Polski.

 

Inflacja w Polsce

Patrząc na poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny, najbardziej interesujące wydają się być dane z Polski. O godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikuje finalne dane na temat inflacji CPI. Równocześnie poznamy bilans płatniczy. Kilka godzin wcześniej, bo o 10:00 raport o inflacji zaprezentował NBP. Choć odczyty mogą wzbudzać zainteresowanie, to jednak ich wpływ na notowania złotego może być ograniczony. Obecnie kluczowe znaczenie ma atmosfera na szerokim rynku.

 

Problemy May rzutują na funta

Na początku tygodnia uwagę przykuwa sytuacja brytyjskiej waluty. Funt stracił na wartości po tym, jak pojawiły się informacje o tym, że aż 40 członków Partii Rządzącej domaga się dymisji premier. Theresa May obciążana jest m.in. brakiem postępów w negocjacjach z Unią Europejską, stąd nie można wykluczyć, że ewentualna dymisja byłaby szansą na uzyskanie szybszego porozumienia, a to z kolei umocniłoby funta. Na chwilę obecną GBP traci jednak na fali rosnącej niepewności.

 

Spotkanie szefów banków

Wydarzeniem, które najsilniej przyciągać będzie uwagę rynku w tym tygodniu, jest zaplanowane na wtorek na godzinę 11:00 spotkanie szefów czterech banków centralnych: ECB, Fed, BoE, BOJ. Inwestorzy wypatrywać będą sygnałów świadczących o zmianach w polityce pieniężnej.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

 

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

01:10 Wystąpienie szefa Fed z Filadelfii (Patrick Harker) – USA

09:00 Wskaźnik Przyszłej Inflacji wg BIEC – Polska

10:00 Raport o inflacji – Polska

10:00 Wystąpienie publiczne wiceszefa ECB (Vítor Constâncio) – Strefa Euro

14:00 Bilans płatniczy – Polska


cele informacyjne komentarz walutowy

13.11.2017 10:57
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000