KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

aplikacje do nauki języków obcych -blog finansowy- ekantor.pl

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android

Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą ... Czytaj całość

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... ... Czytaj całość

Jesień złotego (komentarz walutowy 01.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Listopad przyniósł korzystny wiatr dla dolara, natomiast nad polską walutą zebrały się czarne chmury. Nowy miesiąc rozpoczął się od publikacji informacji na temat produkcji przemysłowej w Polsce, Europie i USA. Wśród inwestorów pojawia się jednak pytanie czy kolejne silne dane ze Stanów Zjednoczonych są jeszcze w stanie nadać rozpędu dolarowi.

 

Dobre informacje ze Strefy Euro
Wczorajsze informacje zza oceanu wywołały ożywienie dolara, jednak reakcja ta nie była trwała. Sytuacja została wykorzystana przez euro, które dziś otrzymało wsparcie ze strony gospodarki. Indeks PMI okazał się zgodny z oczekiwaniami. Pozytywnie zaskoczyły natomiast dane o stopie bezrobocia, które przy prognozach 10,0% wykazały wartość 9,8%. Po południu opublikowane zostaną odczyty z USA, ale ich wpływ na kurs głównej pary walutowej może być ograniczony wyczekiwaniami na jutrzejsze informacje o sytuacji na rynku pracy. Dziś średni kurs EUR wyniósł 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty bez sił

Mimo, że ze strony polskiej gospodarki pojawiły się dziś pokrzepiające informacje, to nie udało się powstrzymać wspólnej waluty od dalszego umacniania pozycji. Euro odnotowało silny ruch w kierunku północy wykresu. Wiadomość o wskaźniku PMI dla przemysłu w Polsce, który wyniósł 51,9 przy oczekiwaniach 50,8 nie znalazła odzwierciedlenia w notowaniach tej pary. Na tym jednak nie kończy się tydzień dla złotego, ponieważ jutro agencja S&P zaktualizuje ocenę ratingu kraju. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,46 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar nie powiedział ostatniego słowa

W trudnej sytuacji znalazł się złoty w parze z amerykańską walutą, która po wczorajszym wzroście utrzymuje silną pozycję. Dane z polski nie zdołały obronić polskiej waluty. Z tej perspektywy kolejne odczyty z USA mogą okazać się niemałym wyzwaniem, tym bardziej, że przedstawiony wczoraj raport ADP mógł rozbudzić apetyt wobec jutrzejszych, oficjalnych informacji o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Dziś średni kurs dolara osiągnął poziom 4,20 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Mocny frank

Z niepokojem na dzisiejszy wykres pary CHF/PLN mogą spoglądać polscy kredytobiorcy. Frank szwajcarski odnotował gwałtowny wzrost i z poziomu 4,12 zdołał dziś w kulminacyjnym momencie sięgnąć do pozycji 4,15. Za atrakcyjnością szwajcarskiej waluty mogą stać nie tylko globalne nastroje panujące na rynku, ale również mocne odczyty z tego kraju. Zarówno sprzedaż detaliczna, jak i indeks PMI dla przemysłu dały CHF powody do aprecjacji, a średnia wartość tej waluty wyniosła dziś 4,14 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zły dzień dla PLN

Chociaż dzisiejsze dane z Wielkiej Brytanii nie powinny wywoływać euforii, to funt kontynuuje tendencję wzrostową w parze z polskim pieniądzem. Jeszcze nie tak dawno brytyjska waluta musiała zmagać się z obawami o konsekwencje czerwcowej decyzji. Dziś, patrząc na wykres, wydaje się że rynek o nich zapomniał. Natomiast słabość złotego w tej parze wynika przede wszystkim z niesprzyjającej walutom rynków wschodzących ogólnoświatowej atmosferze. Dziś średni kurs funta wyniósł 5,33 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt. złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.12.2016 15:22
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000