KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kobiety na rynku pracy

Mniejsze pensje i niższe stanowiska – tak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy

Kobiety i mężczyźni różnią się - tak Maciej Stuhr rozpoczął kilka lat temu jeden ze swoich występów. Trudno się z nim kłócić. Można natomiast doprecyzować, na czym konkretnie te różnice Read more
kredyt w obcej walucie i ekantor

Ekantory a kredyty walutowe

Czy opłacalne jest zaciągnięcie kredytu walutowego i spłacanie go przy pośrednictwie ekantorów? Rosnące zainteresowanie klientów zarówno tego rodzaju kredytami, jak i ekantorami jednoznacznie wskazuje że tak. Dowiedzcie się dlaczego. Samodzielne Read more

Jutro FOMC, dziś ECB i dane z Polski. Komentarz walutowy 19.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Choć rynek pozostaje w atmosferze wyczekiwania na jutrzejsze sygnały dotyczące polityki pieniężnej w USA, to jednak dziś nie zabrakło ważnych informacji. Obok danych uwagę skupiały doniesienia na temat ECB oraz utrzymujące się napięcie wobec działań Korei Północnej.

 

Jutro decyzja ws stóp procentowych

Jutro uwaga rynku skierowana będzie na Stany Zjednoczone, gdzie odbędzie się posiedzenie FOMC w sprawie wysokości stóp procentowych.  W tle wciąż utrzymuje się niepokój związany z działaniami Korei Północnej. Dodatkowo rynek zmierzył się dziś z kolejnymi doniesieniami na temat planów ECB. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Niemiec i Polski

Po europejskiej stronie uwagę przykuwały dziś informacje z Niemiec. Mowa o indeksie instytutu ZEW. Prognozy zakładały polepszenie nastrojów wśród analityków i inwestorów, ale wynik i tak mocno zaskoczył. Z drugiej jednak strony pojawiły się informacje o braku jedności ECB w kwestii programu QE, które rzuciły cień na październikowe oczekiwania inwestorów. Złoty natomiast został wsparty danymi z kraju. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

Spokój utrzymuje się w kursie dolara. W dzisiejszym kalendarzu makro nie zabrakło, co prawda danych z USA, jednak inwestorzy pozostają skupieni na zaplanowany na jutrzejszy wieczór posiedzeniu FOMC. W komunikacie wydanym po posiedzeniu inwestorzy wypatrywać będą sygnałów, dotyczących możliwej podwyżki w grudniu tego roku.  Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,57 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane krajowe

Dziś nie zabrakło informacji krajowych. O godzinie 14:00 zostały podane dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Te pierwsze okazały się bardzo dużym zaskoczeniem. Produkcja przemysłowa w ujęciu miesięcznym, wobec prognozowanych 3,6%, wykazała wzrost 5,9%.  Średnia wartość CHF/PLN wyniosła dziś 3,71.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt spokojniejszy

Funt wyhamował wzrosty, które były związane ze zwiększeniem oczekiwań, co do możliwego zacieśniania polityki pieniężnej. BoE w obliczach Brexitu może jednak zachować rozsądek i ewentualne podwyżki mogą być przeprowadzane stopniowo. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,83 PLN
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.09.2017 14:38
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000