KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weekend z dzieckiem, podróże z dzieckiem, wyjazd, majówka, podróż, Ekantor.pl

Majówka z dzieckiem. Gdzie jechać? 7 ciekawych propozycji

Pogoda na weekend majowy ma być piękna a czasu dużo. Zaplanuj więc wyjazd tak, aby potem mieć co wspominać. Zobacz, jakie propozycje z całej Europy mogą spodobać się najmłodszym członkom Read more
komentarz walutowy, Dominika Orlik, 333, motocross, enduro

Motocrossowy komentarz walutowy Dominiki Orlik

Internetowa wymiana walut musi być nie tylko szybka, ale również bezpieczna. Odpowiedni trening pozwala jednak poznać zasady poruszania się po trudnym torze rynku walutowego i pokazuje, jak sprawnie pokonywać przeszkody Read more

Kierunek USA (komentarz walutowy 09.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Po emocjach politycznych w Europie, uwaga inwestorów coraz silniej zaczyna koncentrować się na sytuacji w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu odbędzie się bowiem posiedzenie FOMC, w trakcie którego może dojść do kolejnego podniesienia stóp procentowych.

 

Euro słabnie

Wtorkowa sesja przyniosła osłabienie euro względem dolara. Sytuacji takiej można się było spodziewać, ponieważ zwycięstwo Emmanuela Macrona nie było dla rynku dużym zaskoczeniem, w związku z czym inwestorzy wrócili do rytmu dnia codziennego. I choć kalendarz makro nie przynosi dziś wiele informacji, to uwagę zaczynają przyciągać słowa przedstawicieli Fed, które mogą podsycić apetyt co do polityki pieniężnej banku. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,08 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty również traci

Osłabienie nastrojów dało się we znaki również złotemu, który wczoraj stracił względem euro. Na początku tygodnia wartość EUR/PLN sięgała 4,19. W trakcie dzisiejszej sesji zainteresowanie mogły wzbudzić dane z Niemiec. Produkcja przemysłowa wykazała spadek, jednak nie taki jak się tego spodziewano. Dziś średnia wartość kursu euro wyniosła 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Coraz głośniej o podwyżkach

Spodziewany wynik wyborów we Francji nie zatrzymał na długo uwagi inwestorów. Teraz koncentrować się oni będą na Stanach Zjednoczonych. Istnieją szanse, że w czerwcu FOMC zdecyduje się na zacieśnienie polityki, jednak zależne to będzie przede wszystkim od danych, z których większość zostanie zaprezentowana na koniec tygodnia. Do tego czasu rynek skupi się na wystąpieniach członków Fed. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,87.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

Nadal dobrze radzi sobie złoty w parze z frankiem. W trakcie dzisiejszej sesji zabrakło krajowych odczytów, jednak po stronie szwajcarskiej opublikowane zostały informacje o stopie bezrobocia, która okazała się wyższa niż się tego spodziewano. Na odczyty z Polski inwestorzy będą czekać do końca tygodnia. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,86 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na “super czwartek”

Funt w parze ze złotym zdołał wczoraj nadrobić ostatnie straty i dziś jego wartość przewyższa 5,00. Inwestorzy wyczekują danych z brytyjskiej gospodarki, które zostaną przedstawione w czwartek. Wtedy też BoE poinformuje o decyzji w sprawie stóp procentowych. Prognozuje się, że pozostaną one na niezmienionym poziomie. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,00 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.05.2017 14:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000