KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co to jest PPK? Pracownicze Plany Kapitałowe 2018 Ekantor.pl premier Mateusz Morawiecki

PPK, czyli jak rząd zmusi Polaków do oszczędzania na emeryturę

160 tysięcy osób otrzymuje emeryturę poniżej minimalnej kwoty. W dodatku liczba ta może rosnąć. Rząd ma na to rozwiązanie. Pracownicze Plany Kapitałowe to program długofalowego oszczędzania na emeryturę. Dołoży się Read more

Czy wydobywanie kryptowalut się opłaca? Niekoniecznie

Jedni widzą w nich przyszłość, drudzy - starają się przed nimi ostrzegać. Gwałtowny wzrost wartości kryptowalut w ostatnich miesiącach, przełożył się na rosnącą ilość zainteresowanych ich nabyciem. I to niekoniecznie Read more

USA i Chiny – to jeszcze nie koniec? Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 02-06.04.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pierwszy tydzień kwietnia to przede wszystkim powrót do emocji związanych z wojną handlową pomiędzy dwoma potęgami gospodarczymi: USA i Chinami. W międzyczasie inwestorzy poznali kilka interesujących danych – głównie ze Stanów Zjednoczonych. Wśród nich dzisiejsze payrolls.

 

USA i Chiny nie powiedziały ostatniego słowa

Mimo napięcia związanego z kolejnymi cłami importowymi nakładanymi na siebie przez Stany Zjednoczone i Chiny – dolar zdołał się umocnić. Po części wynika to z faktu, że temat napięcia pomiędzy potęgami nie jest już obcy inwestorom. W dodatku nie można wykluczyć, że po próbie sił, której świadkami byliśmy w tym tygodniu państwa te zdecydują się jednak na negocjacje, co może trochę uspokajać atmosferę wokół dolara. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,22.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty wciąż ma moc

Niepewność związana z wojną handlową nie zaszkodziła szczególnie złotemu. Polska waluta względem europejskiej pozostała relatywnie silna, a średni kurs EUR/PLN oscylował w okolicy 4,20, a przecież jeszcze pod koniec marca notowania euro potrafiły w kulminacyjnym momencie pokazać 4,24 PLN. Kalendarz makro strefy euro prezentował się zdecydowanie skromniej niż USA, mimo to rynek poznał kilka interesujący danych. Wśród nich inflacja HICP (zgodna z prognozami), indeksy PMI oraz rozczarowujący odczyt na temat sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,19 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Kalendarz pełen danych

Poświąteczne kalendarium przesycone było publikacjami zza oceanu. Już w poniedziałek można było zapoznać z raportem ISM dla przemysłu. Następnie uwaga skierowała się na środowy raport ADP, by piątek zakończyć emocjami związanymi z oficjalnymi danymi z rynku pracy. Dynamika płac zgodnie z prognozami przyspieszyła do 2,7% r/r/ . Słabiej zaprezentowała się zmiana zatrudnienia, natomiast stopa bezrobocia wbrew oczekiwaniom utrzymała się na poziomie 4,1% . Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,43 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja CPI w Polsce

Polski złoty pozostaje pod wpływem nastrojów na szerokim rynku, jednak nie można powiedzieć by źle sobie z tym radził. Kurs CHF/PLN w czwartek pokazał wartość najniższą od stycznia. Z krajowych danych w ostatnich dniach zaprezentowana została przede wszystkim wstępna inflacja konsumencka za marzec, która okazała się dużym zaskoczeniem i wywołała pewną presję na złotym. Dynamika w ujęciu rok do roku przy prognozowanych 1,6% wyniosła 1,3%. Dziś średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł 3,55 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Jeszcze dziś wystąpienie Carneya

Średnie notowania brytyjskiej waluty w tym tygodniu utrzymywały się w okolicach 4,80 PLN. Z danych z Wielkiej Brytanii poznaliśmy indeks PMI przy czym ten dotyczący usług mógł przynieść spore rozczarowanie. Dziś późnym popołudniem odbędzie się jeszcze wystąpienie Marka Carneya, szefa BoE. Średnia wartość funta wyniosła dziś 4,81 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.04.2018 14:57
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!