KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kulinarny komentarz walutowy Mateusza Truszkiewicza z MasterChef Junior

Choć przepis na wymianę walut jest szybki i prosty (możecie znaleźć go w tym miejscu) to już codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym może się okazać zadaniem równie uciążliwym, Read more
Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more

Święta, święta i po świętach. Komentarz walutowy 03.04.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynki powracają dziś po świątecznej przerwie. Równocześnie rozpoczyna się nowy miesiąc, co oznacza wysyp danych makro w kalendarzu przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Duża część uwagi skierowana będzie na piątek.

 

Sytuacja dolara na początku miesiąca
W poniedziałek w Stanach Zjednoczonych zostały zaprezentowane ważne dane. Mowa o szacunkach ISM dla przemysłu za marzec. Dane okazały się wyższe niż prognozowane (wyjątek stanowi indeks zatrudnienia). W tym tygodniu informacji z USA nie zabraknie. Wczoraj Chiny nałożyły odwetowe cła na towary z USA – ryzyko wojny handlowej staje się jeszcze większe. Dziś średni kurs EUR/USD wynosi 1,23.

 

Dzień z indeksami PMI
Dziś w kalendarzu królują finalne indeksy PMI dla przemysłu. O godzinie 09:00 poznaliśmy odczyt z Polski, który sprostał oczekiwaniom. Następnie analogiczne dane zaprezentowane w Niemczech, Strefie Euro i Wielkiej Brytanii.

 

Wydarzenie tygodnia: payrolls i wystąpienie Powella
W nadchodzących dniach duża część uwagi inwestorów skupiać się będzie na Stanach Zjednoczonych, gdzie publikowane będą znaczące dane na temat sytuacji gospodarczej kraju. Zaplanowane są również wystąpienia bankierów. Najwięcej emocji wywoływać będą piątkowe payrolls oraz słowa Jeroma Powella – prezesa Fed.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR USD kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

 

EUR/PLN

EUR PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

 

USD/PLN

USD PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

 

CHF/PLN

CHF PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

 

GBP/PLN

GBP PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.04.2018 10:13
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000