Święta, święta i po świętach. Komentarz walutowy 03.04.2018

Rynki powracają dziś po świątecznej przerwie. Równocześnie rozpoczyna się nowy miesiąc, co oznacza wysyp danych makro w kalendarzu przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Duża część uwagi skierowana będzie na piątek.

 

Sytuacja dolara na początku miesiąca
W poniedziałek w Stanach Zjednoczonych zostały zaprezentowane ważne dane. Mowa o szacunkach ISM dla przemysłu za marzec. Dane okazały się wyższe niż prognozowane (wyjątek stanowi indeks zatrudnienia). W tym tygodniu informacji z USA nie zabraknie. Wczoraj Chiny nałożyły odwetowe cła na towary z USA – ryzyko wojny handlowej staje się jeszcze większe. Dziś średni kurs EUR/USD wynosi 1,23.

 

Dzień z indeksami PMI
Dziś w kalendarzu królują finalne indeksy PMI dla przemysłu. O godzinie 09:00 poznaliśmy odczyt z Polski, który sprostał oczekiwaniom. Następnie analogiczne dane zaprezentowane w Niemczech, Strefie Euro i Wielkiej Brytanii.

 

Wydarzenie tygodnia: payrolls i wystąpienie Powella
W nadchodzących dniach duża część uwagi inwestorów skupiać się będzie na Stanach Zjednoczonych, gdzie publikowane będą znaczące dane na temat sytuacji gospodarczej kraju. Zaplanowane są również wystąpienia bankierów. Najwięcej emocji wywoływać będą piątkowe payrolls oraz słowa Jeroma Powella – prezesa Fed.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR USD kursy walut Ekantor.pl
Źródło: bankier.pl

 

EUR/PLN

EUR PLN kursy walut Ekantor.pl
Źródło: bankier.pl

 

USD/PLN

USD PLN kursy walut Ekantor.pl
Źródło: bankier.pl

 

CHF/PLN

CHF PLN kursy walut Ekantor.pl
Źródło: bankier.pl

 

GBP/PLN

GBP PLN kursy walut Ekantor.pl
Źródło: bankier.pl

03.04.2018
Katarzyna Orawczak