KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zakupy na AliExpress

Zakupy na AliExpress – krok po kroku

Dawniej rzeczy z Chin kojarzyły się z bylejakością i niską ceną. Dziś wciąż kojarzą się z niską ceną, ale również z pomysłowością, a AliExpress z każdym rokiem zdobywa coraz większą Read more

Tak mocnego złotego dawno nie było

W trakcie wtorkowej sesji średni kurs USD/PLN spadł do 3,95 , EUR/PLN wyniósł 4,26, natomiast w parze z frankiem złoty wyceniany był na 3,97. Przyczyn takiego zachowania należy upatrywać przede wszystkim Read more

Minutki ECB. Komentarz walutowy 12.04.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Po wczorajszej publikacji protokołu Fed, dziś przychodzi czas na zapoznanie się z minutkami ECB. Poza tym w planie wystąpienia dwóch szefów banków: Niemiec i Wielkiej Brytanii. Tematem numer jeden pozostają napięcia związane z możliwą reakcją USA na wydarzenia w Syrii.

 

Protokół z posiedzenia ECB

O godzinie 13:30 zaprezentowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Atmosfera wokół tej publikacji została wczoraj podgrzana przez jednego z członków Rady Prezesów – Ewalda Nowotnego. Według jego słów program QE miałby się zakończyć do końca tego roku, a to pozwoliłoby na rozpoczęcie podwyżek. Rzecznik ECB odciął się jednak od tej wypowiedzi. Wczoraj natomiast poznaliśmy zapis ze spotkania Rezerwy Federalnej, w którym nie zabrakło „jastrzębich” elementów.

 

Dane z USA, wystąpienia bankierów i napięcia na linii USA-Rosja

Po protokole ECB będziemy mieć okazję zapoznać się dziś ze stanowiskiem dwóch prezesów banków centralnych. O godzinie 18:00 odbędzie się wystąpienie szefa Bundesbanku, natomiast trzy godziny później wypowie się Mark Carney z BoE. Nim jednak do tego dojdzie z USA napłyną dane na temat ilości wniosków dla bezrobotnych. Uwaga już nie tylko rynku, ale i świata pozostaje skupiona na gęstniejącej atmosferze na linii USA-Rosja.

 

W Polsce brak perspektyw na podwyżki stóp procentowych

Mówiąc o bankach centralnych warto wspomnieć o tym co się już wydarzyło. Mowa o wczorajszej decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która rzecz jasna nie zmieniła poziomu stóp. Uwagę przykuła jednak konferencja prezesa NBP. Według słów Glapińskiego Rada w perspektywie najbliższych dwóch lat nie widać potrzeby zmian polityki.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

13:30 Protokół z posiedzenia ECB – Strefa Euro
14:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
18:00 Wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku (Jens Weidmann) – Niemcy
21:00 Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney) – Wielka Brytania


cele informacyjne komentarz walutowy

12.04.2018 12:53
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000