KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to Read more

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to Read more

Inflacja w USA. Komentarz walutowy 13.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czeka nas kolejny dzień ze skromnym kalendarzem danych. Wtorkową pozycją, która przykuje uwagę inwestorów jest odczyt inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych.

 

USA: inflacja konsumencka
Wtorek 13 marca nie przynosi zbyt wielu danych. Amerykańska waluta czeka na informacje dotyczące inflacji CPI za luty. Zostaną one zaprezentowane o godzinie 13:30. Czy publikacja ma szansę wywołać zamieszanie na rynku? Wyższy od prognoz odczyt może być zaskoczeniem, jednak marcowa podwyżka stóp jest już wyceniona. Główne pytanie inwestorów to ile podwyżek planuje jeszcze Fed w tym roku.

 

We wtorek danych makro niewiele
Poza wspomnianą inflacją CPI w Stanach Zjednoczonych w kalendarzu niewiele się dzieje. Nie ma na dziś zaplanowanych również publikacji krajowych. Złoty pozostaje więc pod wpływem nastrojów na szerokim rynku i oddaleniem się szans na podwyżkę stóp procentowych po ubiegłotygodniowym posiedzeniu RPP.

 

Wojna handlowa – ryzyko wyciszone?

To co rozpalało rynki w ostatnim czasie nagle zgasło. Mowa o ryzyku wojny handlowej z USA. Wprowadzenie w zeszłym tygodniu cła na stal i aluminum przez Donalda Trumpa nie spotkało się jednak z gwałtowną odpowiedzią, co też wyciszyło atmosferę na rynku. Pytanie tylko na jak długo.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:
Spotkanie ministrów finansów UE (ECOFIN) – Strefa Euro
13:30 Inflacja konsumencka – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

13.03.2018 10:57
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000