KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak Read more

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more

Powrót do danych. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 16-20.04.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W ostatnich dniach można było zaobserwować uspokojenie emocji związanych z napięciami geopolitycznymi, mimo że przed końcem ubiegłego tygodnia media informowały o ataku przeprowadzonym przez USA w Syrii. Rynek skupił się więc na danych oraz na tym, co do powiedzenia mają przedstawiciele banków centralnych.

 

Banki na uwadze

Tydzień rozpoczął się silniejszą pozycją euro w głównej parze walutowej. W kolejnych dniach, kiedy obawy o eskalację konfliktu zbrojnego zaczęły się wyciszać, inwestorzy skierowali swoją uwagę na dane oraz słowa bankierów. Wciąż bowiem tematem otwartym dla rynku jest kwestia czterech podwyżek stóp procentowych przez Fed. Z drugiej strony rynek zaczyna się już zastanawiać jak w trakcie nadchodzącego posiedzenia zachowa się ECB, a dokładniej – prezes Mario Draghi. W takiej atmosferze średni kurs EUR/USD osiągnął dziś wartość 1,22.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty jeszcze ma się dobrze

Silna pozostawała polska waluta w parze z euro. Przyczyną takiego stanu rzeczy jeszcze przede wszystkim sytuacja na szerokim rynku i wciąż małe zaufanie do dolara. Choć niewątpliwe zeszłotygodniowa decyzja agencji S&P w sprawie podwyższenia perspektywy ratingu – dała dodatkowe wsparcie złotemu. Euro natomiast zmaga się ze słabszymi danymi. Mogą rzutować one na postawę Europejskiego Banku Centralnego, który podczas najbliższego posiedzenia może okazać się mało „jastrzębie”. Dziś średnia złoty nieco stracił za sprawą poprawy nastrojów wokół USD, a średnia wartość euro wyniosła 4,17 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wokół USD spokojniej

W piątek dolar zdołał wrócić do wartości z końca ubiegłego tygodnia. Pozycja amerykańskiej waluty początkowo osłabiona była wydarzeniami w Syrii. Uwagę rynku zwrócił również tweet Donalda Trumpa, w którym zarzucił Chinom i Rosji osłabianie walut – choć wpis nie wywołał znaczącej reakcji na wykresie. W kolejnych dniach, gdy emocje zaczęły się uspokajać, inwestorzy powrócili do śledzenia danych. Wśród nich znalazły się wyniki sprzedaży detalicznej oraz produkcja przemysłowa. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,39 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank słaby

Walutą, która silnie przykuwała uwagę inwestorów w tym tygodniu był frank. CHF/PLN osłabił się do wartości z 2014 roku, na co wpływ miała relacja w parze EUR/CHF. Rynek odnotował również stanowisko Banku Szwajcarii, który mimo spadku notowań waluty nie zamierza zmieniać polityki. W ostatnich dniach nie zabrakło też krajowych danych. W środę opublikowane zostały informacje z rynku pracy a dzień później odczyty produkcji przemysłowej. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,48 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Złe wieści dla funta

To nie był dobry tydzień dla funta. Publikowane dane oddaliły bowiem nieco wizję podniesienia stóp procentowy przez BoE w trakcie posiedzenia w maju. Na rynek powrócił również temat Brexitu w kontekście niemożności uzyskania porozumienia w sprawie Irlandii. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,75.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.04.2018 15:17
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000