KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Imigranci zarobkowi

Polskę zaleje fala emigrantów zarobkowych…z Indii?

Sytuacja na polskim rynku pracy prezentuje się budująco, jednak… nie dla pracodawców. Problem z pozyskaniem pracowników przekłada się na wzrost płac. Z danych zaprezentowanych przez GUS wynika, że średnie wynagrodzenie Read more
Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi Read more

Koniec kwartału. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 26-30.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś kończy się przedświąteczny tydzień, ale również miesiąc i kwartał. W ostatnich dniach uwagę inwestorów przykuwał m.in. rozwój sytuacji na linii USA-Chiny. Więcej emocji może się pojawić po świętach.

 

Wojna handlowa wciąż wywołuje emocje

Początek tygodnia upływał pod znakiem umacniania pozycji euro w głównej parze walutowej. Następnie przyszedł czas na odreagowanie. Trudno szukać jednoznacznej przyczyny umocnienia pozycji dolara. Po części wpływ miało uspokojenie emocji związanych z ryzykiem wojny handlowej na linii USA-Chiny. W międzyczasie rynek zapoznał się z kilkoma ważnymi odczytami z USA. Po świętach jednak uwaga skieruje się na comiesięczne payrolls. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,23.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Złoty zyskał

Relatywnie spokojnie w obliczu zmian zachodzących na głównej parze, zachowywał się złoty. Polska waluta zdołała umocnić się względem euro. Kurs EUR/PLN w kulminacyjnym momencie spadł do wartości 4,19. Przedświąteczny kalendarz danych dla strefy euro był niemalże pusty. We wtorek poznaliśmy jedynie koniunkturę w gospodarce Eurolandu, która okazała się niższa niż prognozowano. Poza tym pojedyncze dane napływały z poszczególnych państw Europy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,20 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Po świętach uwaga w kierunku USA

Umocnienie dolara można było zaobserwować również w parze z polską walutą. W drugiej połowie tygodnia aprecjacja USD wyhamowała. Po świętach rynek najprawdopodobniej powróci do tematu wojny handlowej, jednak sporą część uwagi przykuwać mogą również dane napływające ze Stanów Zjednoczonych, które zaczną pojawiać się już w poniedziałek. Najwięcej emocji tradycyjnie ma szansę wywołać piątkowy odczyt na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy, po którym czeka nas wypowiedź prezesa Fed Jerome Powella. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,41 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Spokojny jak złoty

Krajowy kalendarz danych prezentował się nad wyraz skromnie. W czwartek zaprezentowany został protokół z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, jednak jego wpływ na złotego był ograniczony. W końcu prezes NBP dość dosadnie wyrażał się w sprawie możliwych podwyżek stóp procentowych i na chwilę obecną trudno ich wypatrywać na horyzoncie. Warto jednak zauważyć, że w obliczu umacniania się dolara kurs CHF/PLN zachowywał się spokojnie. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,58 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Rok od wprowadzenia art.50 Traktatu UE

Minął rok od momentu kiedy oficjalnie rozpoczął się proces wyprowadzania Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Negocjacje nie należą do najłatwiejszych. W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że Londyn ma mieć propozycję rozwiązania problemu Irlandii. W kwestii danych poznaliśmy m.in. w czwartek finalne PKB za IV kwartał, który okazał się zgodny z tym czego oczekiwano. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,79 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.03.2018 14:16
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000