KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, dziecko, telefon, aplikacje, smartfon, Ekantor.pl

Top 7 aplikacji na Androida, które powinien mieć każdy rodzic

Opieka na dzieckiem nie jest łatwa. Na szczęście współczesna technologia przychodzi z pomocą młodym rodzicom, a często wręcz ratuje im życie! Zobacz co dobrego niosą ze sobą aplikacje dla młodych Read more
aplikacje dla podróżujących, Android, podróże, Ekantor.pl

10 najlepszych aplikacji dla podróżników

Wakacje to świetny moment żeby zamienić nasz smartfon w mobilną informację turystyczną. Wystarczy kilka sprawdzonych aplikacji aby nie zgubić się w nowym mieście, sprawdzić ceny czy nawet odpowiednio się spakować. Read more

Komentarz walutowy 2.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W ostatnim czasie ciężko mówić o poprawie lub pogorszeniu się nastrojów na rynku finansowym. Dynamika zmian jest tak duża, że najbezpieczniej jest oceniać i prognozować notowania walut w ujęciu krótkoterminowym. Podczas dzisiejszej sesji dolar umocnił się wobec euro, ale na jak długo? To zależy od wielu czynników, których w nadchodzącym czasie będzie coraz więcej.

 

Wartość dolara uzależniona od stanu amerykańskiej gospodarki

 
Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD była bardzo ważna ze względu na bogate kalendarium makroekonomiczne. Inwestorzy zainteresowani losem dolara bacznie analizowali publikacje istotne dla amerykańskiej gospodarki. Kurs EUR/USD powoli zmierzał w kierunku 1,11. Im bliżej piątku tym nastroje na rynku finansowym bardziej zmienne. Zwolenników jak i przeciwników podwyżki stóp procentowych w USA nie brakuje. Powoduje to zwiększenie zamieszania i wywiera większą presję na graczach przy podejmowaniu decyzji kupna i sprzedaży. Dodatkowym czynnikiem wprowadzającym niepokój były spore wahania na rynku surowców. Ropa naftowa po wczorajszym umocnieniu dziś zaczęła się ponownie osłabiać. Wydaje się, że wpływ miała na to poniedziałkowa rewizja zapasów tego paliwa w Stanach Zjednoczonych, które z -7,3 mln brk zwiększyły się do 7,6 mln brk. W obliczu powyższych wydarzeń średnia wartość dolara wyniosła 1,12 EUR.

Zmienne notowania euro

 
W ostatnim czasie zanotowano większy wpływ czynników zewnętrznych na kurs pary EUR/PLN, niż wydarzeń z rodzimego gruntu. Dzisiejsze posiedzenie RPP nie przyniosło zmian w wysokości stóp procentowych w Polsce, w związku z czym wahań na powyższej parze z tego powodu praktycznie nie było. Główną przyczyną skoków euro była raczej publikacja danych o inflacji PPI, która w ujęciu rocznym poprawiła się o 0,1%. W najbliższych dniach europejscy inwestorzy skupią się przede wszystkim na czwartkowym posiedzeniu EBC, który podejmie decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Najprawdopodobniej pozostaną one bez zmian. Kluczowe jednak będą wypowiedzi prezesa Mario Draghiego na temat sytuacji w Chinach. Zwolnienie tempa rozwoju tamtejszej gospodarki może być niekorzystne dla całego świata. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,23 PLN.

Dolar podatny na czynniki ogólnoświatowe

Utrzymujące się już od kilku dni spadki na chińskiej giełdzie spowodowały podwyższenie się awersji do ryzyka. Zauważalne było to podczas dzisiejszej sesji na parze USD/PLN. W pierwszej części dnia złotówka osłabiła się wobec dolara, jednak w dalszej części sesji dało się zauważyć lekki spadek USD. PLN wyraźnie broni się przed poziomem 3,78, którego przebicie otworzyłoby drogę do wartości 3,80. Dolar stał się ostatnio jedną z bardziej popularnych walut, którą wymienia się w kantorach internetowych równie często jak franka szwajcarskiego. Jego średnia wartość podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,75 PLN.

Frank szwajcarski w dół

Europejska gospodarka nie ma się najgorzej, ostatnie dane w prawdzie nie były powalające, ale dają nadzieje na poprawę w dłuższym terminie. Powinno to więc wpłynąć kojąco na kurs EUR/CHF. Z drugiej strony, z rynku globalnego napływają niestety niekorzystnie informacje, co ewidentnie w ostatnich dniach odbiło się na parze CHF/PLN. Dziś zanotowano spadek franka do wartości 3,89. Jeśli do końca sesji kurs nie podskoczy z powrotem do 3,91 jest szansa na kontynuację umocnienia PLN. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,89 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

02.09.2015 15:15
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000