KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   Read more
Komentarz walutowy

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

21 dni - tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy Read more

Komentarz walutowy 02.11.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowa sesja wypełniona była odczytami PMI dla przemysłu z państw europejskich. Rynek pozostał jednak pod silnym wpływem wydarzeń w USA, gdzie dziś zapadnie decyzja w sprawie stóp procentowych. Nie bez znaczenia jest również zmniejszający się dystans pomiędzy kandydatami na fotel prezydencki.

 

Ważne decyzje w USA

Temat grudniowych podwyżek stóp procentowych w USA został już na tyle zdyskontowany, że nie był w stanie utrzymać dalszej aprecjacji dolara. Inwestorzy nie spodziewają się, aby Fed zdecydowało się na zacieśnianie polityki monetarnej sześć dni przed wyborami prezydenckimi, tym bardziej że w ostatnim czasie zaczęły pojawiać się informacje działające na niekorzyść kandydatki Demokratów. Ewentualne zwycięstwo Hillary Clinton traktowane było przez rynek finansowy jako czynnik mniejszego ryzyka, a rosnąca w ostatnich dniach popularność Donalda Trumpa na nowo obudziła uśpione niepokoje. W świetle takich wydarzeń średnia wartość euro wyniosła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro coraz silniejsze

Dzisiejsza sesja przyniosła aprecjację euro. W odbudowywaniu siły wspólnej waluty pomocny okazał się odczyt PMI dla przemysłu w Strefie Euro, który wsparty został odczytami z takich gospodarek, jak Niemcy i Francja. Z kolei złoty nie otrzymał dobrych wieści ze strony krajowej gospodarki i ten sam wskaźnik dla Polski wyraźnie rozczarował. Wspólna waluta korzysta jednak przede wszystkim z osłabienia dolara, wynikającego z małego prawdopodobieństwa podwyższenia decyzji stóp procentowych podczas kończącego się dziś posiedzenia FOMC. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar osłabiony

Dwa filary, które w ostatnim czasie utrzymywały siłę dolara, w postaci wyborów prezydenckich i najbliższej polityki pieniężnej Fed, od poniedziałku działają na jego niekorzyść. Docierające do mediów informacje na temat kandydatki Demokratów wspierają jej konkurenta i wzniecają niepokój rynku finansowego. Inwestorzy nie spodziewają się więc, aby na tle takich wydarzeń mogło dojść do podwyżek stóp procentowych. Będą jednak oni czekać na komunikat po posiedzeniu, który może jeszcze silniej wpłynąć na przekonanie o podjęciu takiego kroku przez FOMC w grudniu. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,89 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski zawiodły

Frank, podążając za ogólnoświatowymi nastrojami, zdołał dziś pokonać psychologiczną barierę. W dodatku polska waluta została dziś nadwyrężona, słabszym od oczekiwań indeksem PMI dla przemysłu. Wskaźnik ten przy prognozach 52,9 i wcześniejszym odczycie 52,2 wyniósł dziś zaledwie 50,2. Gorsze odczyty mogą spowodować, że powróci temat luzowania polityki monetarnej ze strony RPP. Najbliższa decyzja w tej sprawie zapadnie 9 listopada. Dziś średni kurs franka wyniósł 4,01 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt czeka na czwartek

Niemoc polskiej waluty uwidoczniła się dziś w także w parze z funtem, który zdołał odnotować wzrost mimo słabszego od oczekiwań indeksu cen nieruchomości. Dla tej waluty ważna okaże się jutrzejsza sesja, kiedy to nie tylko pojawią się kolejne dane, ale również zapadnie decyzja w sprawie stóp procentowych. Podczas niedawnej wypowiedzi szef BoE Mark Carney zauważył słabość brytyjskiej waluty, co zostało odebrane przez rynek jako brak perspektyw na decyzję o luzowaniu polityki. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,80 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.11.2016 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000