KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jak wybrać konto walutowe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Planujesz podróże zagraniczne, odbierasz wypłatę w innej walucie albo spłacasz kredyt we frankach? Przyda Ci się zatem konto walutowe. Sprawdź, w czym możesz wybierać i na co warto zwracać uwagę. Read more

Skąd wziąć pieniądze na własny biznes? [dotacje unijne, crowdfunding i wiele innych możliwości]

Nowy rok, nowy ja. Jedni zaczynają się zdrowo odżywiać, inni planują podróże, a Ty postanowiłeś skończyć z pracą na etacie i rozpocząć działalność na własny rachunek. Pomysł jest, chęci są, Read more

Komentarz walutowy 03.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajszy dzień należał do polskiej waluty, która odnotowała silny wzrost w związku z łagodnym tonem ustawy kredytowej. Dziś trend ten stabilizuje się, w przeciwieństwie do dolara, którego notowania w ostatnich dniach słabną. Amerykańska waluta wyczekuje na pozytywny impuls pozwalający odrobić straty.

 

Dolar czeka na impuls
Dzisiejsza sesja przynosi delikatną korektę w parze EUR/USD, jednak wciąż na korzyść wspólnej waluty. Opublikowany indeks PMI dla Strefy Euro okazał się być lepszy od prognozowanego, jednak rozczarowujące były dane z Niemiec, co mogło wpłynąć na deprecjację euro. Większy ruch w tej parze może zostać odnotowany w godzinach popołudniowych, kiedy przedstawione zostaną odczyty ze Stanów Zjednoczonych, a wśród nich indeks PMI dla usług oraz raport ISM. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

PLN pnie się do góry
Euro w parze z polską walutą nie radzi sobie dobrze. Mimo, że podczas publikacji dzisiejszych danych PMI ze Strefy Euro nie było widać wpływu Brexitu na europejską gospodarkę, to jednak niemiecki indeks okazał się rozczarowujący. Taka koniunktura dodatkowo wsparła złotego, który skorzystał również z łagodnego charakteru ustawy walutowej, w której kwestia przewalutowania została przesunięta na dalszy plan. W związku z powyższym średnia wartość EUR wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty, kurs euro, złoty, euro

Źródło: biznes.pl

Problemy USD
Siła złotego uwidacznia się też względem dolara, na którego dodatkowo oddziaływają mało optymistyczne dane dotyczące amerykańskiej gospodarki. Dlatego rynek wyczekuje dzisiejszych informacji, z których największe znaczenie może mieć raport ISM. Zmianę relacji względem dolara mogą również wywołać piątkowe dane z rynku pracy. Dzisiejszy raport ADP pozytywnie zaskoczył inwestorów, jednak nie spotkał się z większą reakcją rynku, w związku z czym średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,85 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, kurs dolara, dolar, złoty

Źródło: biznes.pl

Siła złotówki
Ustawa, mająca na celu wesprzeć polskich kredytobiorców, zdjęła z polskiej waluty widmo ryzyka i sprawiła, że popyt na PLN zwiększył się. Propozycja okazała się bezpieczniejsza dla sektora bankowego i choć nie zrezygnowano z przewalutowania, to jednak będzie się ono odbywać na zasadzie negocjacji z bankami. Spowodowało to spadek wartości franka, który osiągnął dziś średnią wartość 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Cisza przed decyzją BoE
Funt w ostatnich dniach był narażony na mocne działanie niekorzystnych danych na temat kondycji brytyjskiej gospodarki, jednak dziś jego kurs się ustabilizował, co jest związane z wyczekiwaniem na jutrzejszą decyzję BoE. Inwestorzy spodziewają się obniżenia głównej stopy procentowej o 25 punktów, jednak są również pewne obawy czy bank centralny nie wstrzyma się jeszcze z tą decyzją, a to sprawiło, że średnia wartość funta wyniosła dziś 5,12 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.08.2016 15:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!