KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy rola dolara się zmieni?

Czy dolary nadal będą walutą rezerwową? Na to pytanie finansiści z wielu krajów próbują odpowiedzieć od kilku lat. Wobec eskalacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie zostały przyspieszone działania, które mają na ... Czytaj całość

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 04.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Bank Anglii, zgodnie z prognozami, zdecydował się obniżyć stopy procentowe do wartości 0,25%. Jest to pierwsza taka zmiana od 7 lat. Jak zapewnia prezes BoE spadek funta, którego najprawdopodobniej nie da się uniknąć, pozwoli zneutralizować skutki Brexitu.

 

Kluczowe decyzje banków
Po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii, to właśnie decyzje podejmowane przez banki w sprawie dalszego kierunku polityki pieniężnej, są czujnie obserwowane przez rynek walutowy. Dziś decyzję o obniżeniu podjął BoE, co może wzmocnić przekonanie, że na podobny krok zdecyduje się również EBC. Takie działanie osłabi euro, które po wczorajszych pozytywnych odczytach raportu ADP o amerykańskim rynku pracy, straciło w notowaniach i jego średni kurs wyniósł dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

EUR walczy z przeciwnościami
Zaprezentowany przez kancelarię prezydencką, projekt ustawy kredytowej, spowodował we wtorek umocnienie złotego, a trend ten był kontynuowany również podczas środowej sesji. Dziś dystans pomiędzy EUR i PLN zostań delikatnie skorygowany, jednak wspólna waluta wciąż pozostaje w niekorzystnym położeniu, a jej średnia wartość osiągnęła dziś poziom 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, kurs euro, złoty, euro

Źródło: biznes.pl

USD odrabia straty
Wczorajszy raport ADP, dotyczący zmian w zatrudnieniu w USA, wypadł nadspodziewanie korzystnie, co wzmocniło kurs amerykańskiej waluty. Dolar odnotował dziś wzrost względem złotówki, jednak wciąż daleko mu do kursu z początku tygodnia, kiedy to jego średnia wartość wynosiła 3,89. Większe zmiany w tej parze mogą nastąpić po południu, kiedy przedstawione zostaną odczyty dotyczące zamówień w amerykańskim przemyśle. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,85 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank nadal poniżej 4,00
Dzisiejsza sesja przyniosła wzrost w parze CHF/PLN, którego przyczyną mogła być niepewność inwestorów wobec decyzji Banku Anglii, co spowodowało odwrócenie się w kierunku bezpiecznej waluty. Skorygowało to nieco relację pomiędzy frankiem i złotym, jednak pozycja PLN wciąż pozostaje silna w związku z przedstawioną w tym tygodniu propozycją ustawy kredytowej. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty, kurs franka, kurs złotego

Źródło: biznes.pl

Ważna decyzja
Decyzja BoA o obniżeniu stóp procentowych o 25 pkt była zgodna z przewidywaniami rynku, dlatego dzisiejszy spadek notowań funta nie był dla inwestorów zaskoczeniem. Jednak jak zapewnia prezes banku Mark Carney taka sytuacja może pomóc w zmniejszeniu negatywnych skutków Brexitu, a bank w razie konieczności jest gotowy do podjęcia kolejnych działań. Również do dalszego luzowania polityki pieniężnej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,05 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, złoty, funt, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.08.2016 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000