KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

jakość, produkt, zakupy, sklep internetowy, sklep stacjonarny, Ekantor.pl

Jakość jakości nierówna – czyli jak kupować by dostać to, czego oczekujesz?

Zakupy XXI wieku przypominają grę strategiczną, w której konsument startuje z gorszej pozycji. Chcąc wyjść na prowadzenie, musi wykazać się umiejętnością czytania etykiet, rozszyfrowywania promocji, porównywania cen a także odpowiednią Read more

Tanie wakacje z dziećmi. Plan działania

Okres wakacji to czas zabawy i beztroski - ale nie dla rodziców. Kilka rodzinnych dni w nadmorskim kurorcie często okupione zostaje nadgodzinami pracy, zmartwieniami i nerwami, bo wakacje kosztują. I Read more

Komentarz walutowy 04.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Bank Anglii, zgodnie z prognozami, zdecydował się obniżyć stopy procentowe do wartości 0,25%. Jest to pierwsza taka zmiana od 7 lat. Jak zapewnia prezes BoE spadek funta, którego najprawdopodobniej nie da się uniknąć, pozwoli zneutralizować skutki Brexitu.

 

Kluczowe decyzje banków
Po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii, to właśnie decyzje podejmowane przez banki w sprawie dalszego kierunku polityki pieniężnej, są czujnie obserwowane przez rynek walutowy. Dziś decyzję o obniżeniu podjął BoE, co może wzmocnić przekonanie, że na podobny krok zdecyduje się również EBC. Takie działanie osłabi euro, które po wczorajszych pozytywnych odczytach raportu ADP o amerykańskim rynku pracy, straciło w notowaniach i jego średni kurs wyniósł dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

EUR walczy z przeciwnościami
Zaprezentowany przez kancelarię prezydencką, projekt ustawy kredytowej, spowodował we wtorek umocnienie złotego, a trend ten był kontynuowany również podczas środowej sesji. Dziś dystans pomiędzy EUR i PLN zostań delikatnie skorygowany, jednak wspólna waluta wciąż pozostaje w niekorzystnym położeniu, a jej średnia wartość osiągnęła dziś poziom 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, kurs euro, złoty, euro

Źródło: biznes.pl

USD odrabia straty
Wczorajszy raport ADP, dotyczący zmian w zatrudnieniu w USA, wypadł nadspodziewanie korzystnie, co wzmocniło kurs amerykańskiej waluty. Dolar odnotował dziś wzrost względem złotówki, jednak wciąż daleko mu do kursu z początku tygodnia, kiedy to jego średnia wartość wynosiła 3,89. Większe zmiany w tej parze mogą nastąpić po południu, kiedy przedstawione zostaną odczyty dotyczące zamówień w amerykańskim przemyśle. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,85 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank nadal poniżej 4,00
Dzisiejsza sesja przyniosła wzrost w parze CHF/PLN, którego przyczyną mogła być niepewność inwestorów wobec decyzji Banku Anglii, co spowodowało odwrócenie się w kierunku bezpiecznej waluty. Skorygowało to nieco relację pomiędzy frankiem i złotym, jednak pozycja PLN wciąż pozostaje silna w związku z przedstawioną w tym tygodniu propozycją ustawy kredytowej. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty, kurs franka, kurs złotego

Źródło: biznes.pl

Ważna decyzja
Decyzja BoA o obniżeniu stóp procentowych o 25 pkt była zgodna z przewidywaniami rynku, dlatego dzisiejszy spadek notowań funta nie był dla inwestorów zaskoczeniem. Jednak jak zapewnia prezes banku Mark Carney taka sytuacja może pomóc w zmniejszeniu negatywnych skutków Brexitu, a bank w razie konieczności jest gotowy do podjęcia kolejnych działań. Również do dalszego luzowania polityki pieniężnej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,05 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, złoty, funt, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.08.2016 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!