KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

ubezpieczenie, podróż, wakajce, urlop, jak wybrać ubezpieczenie, Ekantor.pl

Ubezpieczenie na wakacje – jak wybrać najlepszą ofertę?

Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia turystycznego z prostej przyczyny - nie chce im się żmudnie porównywać ofert, wypełniać formularzy i czytać drobnych druczków regulaminu. Warto jednak poświęcić na to odrobinę Read more
oszczedzanie

600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. Read more

Komentarz walutowy 05.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Półmetek tygodnia przyniósł serię odczytów przedstawiających aktywność sektora usług. Ważne dane napływają nie tylko z gospodarek europejskich, ale również z USA. Od kilku dni coraz silniej do głosu dochodzą także niepewności związane z Brexitem. Natomiast w Polsce zapadła dziś decyzja w sprawie stóp procentowych.

 

USA  w centrum uwagi

Można odnieść wrażenie, że w ostatnim czasie atmosfera rynku kształtowana jest przede wszystkim przez wydarzenia w USA. Pierwszym z nich są piątkowe payrollsy, czyli raporty z amerykańskiego rynku pracy. Drugim, grudniowa decyzja w sprawie stóp procentowych, która uzależniona jest od napływających danych. Nie bez znaczenia są również trwające wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które choć nie powinny mieć wpływu na politykę monetarną Fed to ich wynik może zmienić nastroje rynku walutowego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dzień pod znakiem indeksów PMI

Ostatnie odczyty dotyczące kondycji polskiej gospodarki nie dawały sygnałów, aby konieczne było luzowanie polityki pieniężnej. Wobec tego wiadomość o pozostawieniu głównej stopy procentowej na dotychczasowym poziomie była zgodna z oczekiwaniami inwestorów. Mimo to złoty umocnił się dziś wobec europejskiej waluty, której dzisiejsza sesja przynosiła mieszane informacje dotyczące indeksu PMI dla usług państw należących do wspólnoty. Lepiej od prognoz wskaźnik ten wypadł w Strefie Euro i Niemczech, ale nie wyhamowało to spadku kursu euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Zapowiedź przed piątkiem

Decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie może krótkotrwale umocnić pozycję złotego. Ruch taki odnotowany został dziś w parze z silnym w ostatnich dniach dolarem, który wycisza się przed piątkowymi raportami o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Mogą one w nadchodzącym tygodniu wywołać silniejsze wahania na wykresach walutowych. Dzisiejszy raport ADP, mogący być traktowany jako zapowiedź oficjalnych wyników, nie wypadł zbyt korzystnie. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,83 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Nadal stabilnie

W ostatnich dniach złotówka w parze z frankiem, nie miała powodu do narzekań. Po piątkowym spadku wartości szwajcarskiej waluty sytuacja ustabilizowała się z korzyścią dla PLN. Dzisiejsza informacja o niezmienności stóp procentowych w Polsce została dobrze odebrana przez rynek. W najbliższym czasie znaczące okażą się jednak globalne nastroje formujące się wokół danych z USA. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,92 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Twardy Brexit

Brexit powrócił z nową siłą. Zapowiedziane przez premier Wielkiej Brytanii, rozpoczęcie procesu wyprowadzania kraju ze struktur wspólnoty przed końcem marca 2017, zainicjowało spadek wartości funta. Najwięcej obaw wzbudzają informacje o tzw. twardym Brexicie, który oznacza zmniejszony dostęp do wspólnego rynku UE, co mogłoby okazać się wyjątkowo niebezpieczne dla sektora finansowego. Theresa May podkreśla, że trudno jest przewidzieć jak zakończą się negocjacje z Unią Europejską. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,87 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.10.2016 15:25
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000