KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Norwegia

Polacy​​ wybierają​​ fiordy. ​​Norwegia​​ – ​​czy​​ to ​​się ​​opłaca?

Szok i niedowierzanie - to może odczuć wielu z nas sprawdzając zarobki w Norwegii. Kierowca autobusu otrzymujący ponad 10 tys. zł netto miesięcznie? Dla wielu taka informacja jest wystarczająca żeby Read more
Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more

Komentarz walutowy 06.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek tygodnia przyniósł korektę w wycenie złotówki, jednak trend ten może zostać zatrzymany przez niepewność związaną z piątkową rewizją ratingu kredytowego oraz  światowymi nastrojami kumulującymi się wokół decyzji Fed w sprawie stóp procentowych.

 

Główna para pod wpływem informacji z USA

Finalne dane PKB ze Strefy Euro nie zaskoczyły dziś inwestorów, jednak gorzej od prognoz wypadły lipcowe dane na zamówienia w przemyśle niemieckim. Euro powędrowało dziś co prawda w górę, jednak przedstawione publikacje nie zdołały znacząco zagrozić pozycji dolara, który mimo oddalającej się perspektywy wrześniowych podwyżek stóp procentowych, wciąż pozostaje pod wpływem nadziei na grudniowe zacieśnianie polityki pieniężnej przez Fed. W tym kontekście rynek będzie się przyglądał popołudniowemu raportowi ISM dla usług w USA. Średnia wartość EUR wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Silny, silniejszy, ale nie najsilniejszy

Wczoraj polskiej walucie udało się nieznacznie zmniejszyć dystans dzielący ją od euro, jednak mało prawdopodobne jest, aby trend ten się utrzymał. Silniejszemu odbiciu w tej parze przeszkadza niepewność związana z piątkową oceną wiarygodności kraju, którą wystawi agencja ratingowa Moody’s. Wzrost notowań złotego może być również wyhamowywany przez utrzymująca się silną pozycję dolara, wspieranego perspektywami dalszych decyzji Fed. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,33 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepewność złotego

Od poniedziałku złotówka zyskuje również w parze z dolarem, co jest odzwierciedleniem światowych nastrojów. Biorąc jednak pod uwagę czynniki, jakie w najbliższym czasie będą oddziaływać na tę parę walutową, nie należy się spodziewać, że łącząca je relacja się utrzyma. W przypadku, gdy agencja ratingowa w piątek obniży ocenę dla Polski, a dane z USA okażą się na tyle korzystne, by znów pobudzić nadzieję na wrześniowe podwyżki w USA, to kurs złotego zostanie silnie zagrożony. Dziś średnia wartość USD wyniosła 3,88 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN czekają na decyzje

Widoczna korekta nastąpiła także w parze z frakiem szwajcarskim, co pozwoliło oddalić złotego od psychologicznej granicy 4,00. Dzisiejsze dane napływające ze Szwajcarii okazały się być dobre, jednak nie znalazły one odzwierciedlenia w notowaniach tych walut. Podobnie jak informacja o rezygnacji Marka Chrzanowskiego z członkostwa z RPP. Można się więc spodziewać, że relacje w parze CHF/PLN będą dyktować globalne nastroje inwestorów oraz piątkowa ocena agencji Moody’s. Dziś CHF osiągnął średni poziom 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Uspokojenie w parze z funtem

Wczoraj wieczorem w parze GBP/PLN doszło do korekty ostatniej, silnej aprecjacji brytyjskiej waluty. Sytuacja ta jednak została dziś ustabilizowana i nie można powiedzieć by funt radził sobie źle z ciążącym na nim zagrożeniem. Jego kurs sukcesywnie wspierany jest odczytami odnoszącymi się do kondycji gospodarki Wielkiej Brytanii, jednak trudno przewidzieć, jak długo potrwa jego dobra passa. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,19 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.09.2016 14:59
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000